ישראלי בספרד: "יום חג הפך לאסון נורא"

מניין ההרוגים בהתהפכות הרכבת סמוך לעיר סנטיאגו דה קומפוסט לה בצפון המדינה עלה ל-80, וכמאה בני אדם עדיין מאושפזים בבתי החולים. שמואל אפשטיין, ישראלי המתגורר בגליסיה, סיפר היום: "בבתי החולים יש תורים ארוכים כדי לתרום דם"

בספרד ממשיכים היום (ה') לאסוף את השברים, אחרי שתאונת הרכבת הקטלנית בצפון המדינה אתמול גרמה למותם של 80 בני אדם. שמואל אפשטיין, ישראלי המתגורר במחוז גליסיה, סמוך למקום האסון, מספר: "זה היה אמור להיות יום חג וזה הפך לאסון נורא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה יום קשה מאוד פה בגליסיה ובספרד כולה", אמר אפשטיין. "מדובר באחד האסונות הגדולים ביותר בהיסטוריה של הרכבות במדינה, וזוהי היסטוריה ארוכה ועשירה". אפשטיין סיפר כי הרשויות במדינה ממשיכות בחקירת התאונה הקשה ושיבח את התנהגות התושבים: "בבתי החולים יש תורים ארוכים כדי לתרום דם".

זירת התאונה, סנוך לסנטיאגו דה קומפוסטלה (רויטרס)

"המוסדות קראו לימי אבל בכל גליסיה. מאוד קשה לעכל טרגדיה כזאת", אמר. הערב הודיעה המשטרה בספרד כי מניין ההרוגים בתאונה עלה ל-80. בבתי החולים עדיין מאושפזים 94 בני אדם, מתוכם 35 במצב קשה, בהם גם ארבעה ילדים.

אבל כבד בספרד (רויטרס)

גורם רשמי המקורב לחקירת התאונה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ההערכה בקרב החוקרים כעת היא, כי הגורם לתאונה היה מהירות מופרזת. עם זאת, אותו גורם לא מסר מה הייתה מהירות הנסיעה של הרכבת בשעה שהתהפכה.