צפו: פרץ לבית שכנו חמוש במצ'טה ונורה בחזה

התמונות הללו נראות כאילו נלקחו מסרט אימה: באיידהו שבארה"ב גבר חמוש במצ'טה, סכין אפריקנית ענקית, פירק את דלת הבית של שכנו ופרץ אליו בכוונה להרוג אותו. השכן שהמתין לו עם נשק חם - ומצלמה - ירה בו 3 פעמים. הפורץ שרד ונידון למאסר

תמונות שלא ייאמנו הוצגו היום (חמישי) בבית המשפט באיידהו בארה"ב, שנה לאחר תקרית שכמעט הסתיימה במוות. בתיעוד נראה אדם שאוחז בסכין מצ'טה ענקית, שניתן להרוג איתה בן אדם, פורץ דלת עם כוונה ברורה לרצוח את שכנו. האירוע תועד במצלמת אבטחה שהותקנה בבית ונחשפו לראשונה באולם המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

טוויין תומאס גר בשכנות לג'יימס קוונגרוס במדינה השלווה, אחת המדינות הקטנות ביותר בארה"ב. קוונגרוס שהיה בביתו שמע צעקות וראה זכוכית מתנפצת על המרפסת בקומה שמעליו. כששמע את קול הנפץ, הוא הפעיל מיד את המצלמה שהייתה בבית כדי לתעד את המהומה.

השכן, חמוש במצ'טה, נכנס לבית בכוונה לרצוח את שכנו. תומאס פירק את הדלת עם כמה מכות מהמצ'טה והסתער פנימה, אבל קוונגרוס התכונן מראש: הוא לקח את הרובה שלו וכשתומאס נכנס - הוא ירה בו שלוש יריות בחזה. בקטע הווידאו ניתן לשמוע את קוונגרוס אומר "רד לקרקע טווין , רד לקרקע. אני לא רוצה לעשות את זה, מה קורה איתך בן אדם".

אבל תומאס לא ירד לקרקע, הוא הסתער קדימה וספג את הירי. "זה כואב", הוא נשמע אומר בוידאו, וקוונגרוס עונה לו "אתה עמדת להרוג אותי", תומאס עונה לו "אתה צודק, זה מה שעמדתי לעשות", ונענה: "בסדר, אז עשיתי את הדבר הנכון".

עורך דינו של תומאס אמר לרשת CNN שמרשו, בן 55, אינו שפוי, שהוא סובל מפוסט טראומה אחרי ששירת במלחמת המפרץ, ומושפע גם מחבלות שספג בראשו בתאונת דרכים. בית המשפט לא השתכנע ודן את תומאס (ששרד את היריות) ל-15 שנים בכלא.