בולגריה: אלה החשודים בפיגוע בבורגס

משרד הפנים הבולגרי מבקש את עזרת הציבור בקבלת מידע על שני החשודים, אזרח קנדי ואוסטרלי, שמבוקשים בנוגע למעורבותם בפיגוע בבורגס לפני שנה. בפיצוץ, שבוצע באוטובוס תיירים ליד נמל התעופה, נהרגו חמישה ישראלים והנהג הבולגרי

מבוקשים בקשר לפיגוע בבורגאס (משרד הפנים הבולגרי)

משרד הפנים הבולגרי פרסם היום (ה') תמונות ומידע בנוגע לשני מבוקשים החשודים במעורבות בפיגוע שבוצע בשנה שעברה בעיר הקיט הבולגרית בורגס. שנה אחרי מתקפת הטרור בשדה התעופה סראפובו, הרשויות מבקשות עכשיו מהאזרחים הבולגרים להעביר מידע על השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד הפנים הבולגרי טוענים שהשניים הם מליאד (חוסיין) פארה, יליד אוסטרליה בן 33, וחסאן אל חאג' חסאן, בן 25, תושב קנדה. על פי הדיווחים בבלוגריה, השניים נראו בימים שבין ה-28 ביוני ל-18 ביולי באזור העיר וורנה, נסבאר וכפר הנופש ראבה.

הם נרשמו בבתי מלון עם תעודות מזויפות תחת השמות הבדויים בראיין ג'רמייה ג'ימסון, ג'ק פיליפ מרטין וגם ראלף וויליאם ריקו. תחת השמות האלה הם גם שכרו רכב מסוג רנו. משרד הפנים בבולגריה ביקש מהתושבים למסור על מידע על השניים לתחנות המשטרה והבטיח לשמור על אנונימיות מוסרי הפרטים.

בבולגריה האשימו בעבר באופן רשמי את חיזבאללה בביצוע הפיגוע ולפני ארבעה חודשים הודיעו כי יש הוכחות נוספות לכך שהארגון הלבנוני תכנן את הפיגוע בבורגס. בעקבות ההוכחות כי ארגונו של נסראללה עומד מאחורי הפיגוע הבשיל המהלך באיחוד האירופי השבוע, שמבסגרתו הוכרזה הזרוע הצבאית של חיזבאללה ארגון טרור.