שליח חב"ד ברוסיה נורה ונפצע קשה

שליח חב"ד לעיר דרבנט ברוסיה, הרב עובדיה איסקוב נורה ונפצע קשה בידי אלמוני בעת שחזר לביתו. הוא מאושפז בהרדמה בבית החולים המקומי, שם נלחמים על חייו. "זה מקום מאוד אסלאמיסטי", אמר דובר הקהילות היהודיות בחבר העמים

הרב עובדיה איסקוב (אתר חב"ד-שטורעם.נט)

הרב עובדיה איסקוב, רב העיר ושליח חב"ד לעיר דרבנט ברוסיה בשנות ה-40 לחייו, נפצע קשה לאחר שנורה בחזהו בידי אלמוני, כשיצא מרכבו סמוך לביתו בעת שחזר משחיטה. הוא מאושפז בבית החולים המקומי שבחבל דאגסטן, שם נלחמים הרופאים על חייו. המשטרה המקומית עורכת מצוד אחר החשוד, שברח מהמקום לאחר האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשויות במדינה עדכנו את אישתו וארבעת ילדיו בפרטי החקירה, וההערכה היא שהוא נורה על רקע אנטישמי. "הוא גר שם כבר תשע שנים. אף אחד לא יודע למה זה קרה, זה מקום מאוד אסלאמיסטי, אני חושד שזה קשור לזה", אמר לחדשות 2 באינטרנט ברוך גורין, דובר איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים. "אני אמור לצאת לשם הערב, הוא כעת נמצא בהרדמה ואנחנו בקשר עם המשפחה והרשויות".

מפת זירת התקרית (מפה)

בסיוע אגף מגן של זק"א ימריא בשעה 15:00 מטוס עם צוות רפואי לרוסיה כדי להעביר את הרב איסקוב לישראל, לאחר שמצבו יתייצב. הוא יועבר לטיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

ממשרד החוץ נמסר כי "העניין מוכר לנו, זה קרה בעיר שנמצאת מרחק של שש שעות ממוסקבה. הנושא נבדק על ידי המשטרה המקומית".

חבל דגסטאן בצפון הקווקז, שם נמצאת העיר, הוא החבל הכי אלים ברוסיה בשנים האחרונות. ארגונים מוסלמים קיצוניים מבצעים במקום מתקפות כמעט מדי יום, והמטרה שלהם היא "יצירת מדינה מוסלמית בדרום רוסיה".