יורש העצר המלכותי: ג'ורג' אלכסנדר לואי

הדוכסים מקיימברידג' חשפו את שמו של התינוק המלכותי: הנסיך ג'ורג' אלכסנדר לואי. הנסיך ייקרא על שם אביה של המלכה. שמו הרשמי של התינוק: הנסיך ג'ורג' מקיימברידג. רבים בממלכה הימרו על השם שנבחר, בגלל הקשר המשפחתי וההיסטוריה

נבחר שמו של הנסיך מקיימברידג' (AP)

לאחר יומיים - הוכרז הערב (ד') שמו של יורש העצר הבריטי החדש: הדוכס ג'ורג' אלכסנדר לואי מקיימברידג'. ארמון קנזינגטון הודיע באופן רשמי כי וויליאם וקייט בחרו שם לבנם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנסיך ג'ורג', השלישי בתור לרשת את הכתר, יכונה באופן רשמי "הוד מעלתו הנסיך ג'ורג' מקיימברידג'". עד כה היו שישה מלכים אנגלים בשם ג'ורג', ביניהם אביה של אליזבת', שבדמותו עסק הסרט "נאום המלך". סוכנויות ההימורים הניחו כי הסיכויים גבוהים לבחירת השם ג'ורג', והעניקו יחס זהיר של 5 ל-2, כלומר מי שהשקיע לירה אחת בהימור "גרף" שתי לירות וחצי.

אתמול (ג') הוצג לעולם יורש העצר החדש של בריטניה כשהנסיך וויליאם והדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון יצאו מבית החולים עם התינוק המלכותי וסיפקו הצצה ראשונה לצאצא שאליו נשאה כל הממלכה עיניים. 

שם מסורתי ליורש העצר (AP)

השניים יצאו מבית החולים כשהם לבושים בבגדים בצבע תכלת, לקולות מחיאות הכפיים הסוערות של ההמונים שהמתינו להם בחוץ. תחילה קייט הייתה זו שהחזיקה את התינוק בידיה וכעבור זמן קצר היא העבירה את הרך הנולד לידיו של בעלה, וויליאם. קייט אמרה כי מדובר ב"תקופה מיוחדת עבור כל הורה, אני חושבת שכל הורה יודע איך זה מרגיש".

ויליאם אמר כי "יש לתינוק ריאות מפותחות" ורמז בכך שהוא מרבה לבכות. "למרבה המזל הוא דומה לקייט. הוא ילד גדול, ואנחנו עדיין עובדים על שם. לקייט ולי הייתה הזדמנות להשלים פערים וזה היה מאוד מרגש ומאוד מיוחד". למשך דקות אחדות, שוחחו השניים עם העיתונאים במקום ומיד חזרו פנימה לבית החולים.

לאחר כמה דקות הם יצאו שוב כשהתינוק שוכב הפעם בסל-קל. בני הזוג נכנסו יחד איתו למכונית המלכותית ועזבו את המקום.

יורש עצר בריטי - הסיקור המלא:

בריטניה: יורש העצר נחשף

קייט וויליאם: "תודה על הטיפול"

יורש עצר בריטי בא לעולם: קייט מידלטון ילדה בן בכור

הנסיך צ'ארלס נרגש: "גאה להיות סבא בפעם הראשונה"

כרוז ונוצה: כך הודיעו על היורש הבריטי

הנסיך... איך יקראו ליורש העצר?