הרעלת הילדים ההמונית בהודו: מנהלת בית הספר נעצרה

המשטרה עצרה את מנהלת בית הספר שבו מתו 23 ילדים, יחד עם רבים נוספים שנפגעו כתוצאה מחומר הדברה שנמצא במזון במוסד החינוכי. המנהלת ובעלה, שירדו למחתרת לאחר שהתלמידים חלו - חשודים בביצוע המעשה

23 מתו ורבים נפגעו (רויטרס)

סוף לתעלומת הרעל הילדים בהודו? המשטרה המקומית עצרה היום (ד') את מנהלת בית הספר היסודי במחוז ביהאר, שבו מתו בשבוע שעבר 23 תלמידים כתוצאה מהרעלת ארוחת הצהריים שהוגשה להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנהלת מינה קומרי, נעצרה תשעה ימים אחרי שירדה למחתרת, לאחר הילדים החלו לחלות. בדיקת מעבדה שנעשתה לאוכל שהוגש בבית הספר גילתה כי הוא הכיל אחוזים גבוהים של חומרי הדברה רעילים.

שר החינוך במחוז ביהאר, בו מתו 23 ילדים בגילאי 5-12, אמר כי הערכת המשטרה היא שמנהלת קנתה את החומר הרעיל בחנות אותה מנהל בעלה, שירד גם הוא למחתרת. אחד ממפקדי המשטרה המקומית אמר כי המנהלת נעצרה אך ורק לצורך תשאול, על מנת להבין כיצד הגיע חומר קטלני לאוכל שהוגש לילדים.

הארוחה הקטלנית: אורז ותפוחי אדמה בסויה וקארי

לאחר מותם של הילדים סיפרה אחת הטבחיות בבית הספר היסודי כי שמן הבישול ביום בו אירעה ההרעלה אכן היה נראה שונה מהרגיל, אך טענה כי מנהלת בית הספר הפצירה בה להשתמש בו בכל זאת.

ב-16 ביולי הוגשה למאות תלמידי בית הספר היסודי ארוחת צהריים שכללה תבשיל של אורז ותפוחי אדמה בסויה וקארי. זמן קצר לאחר מכן החלו רבים מהילדים לחוש בכאבי בטן, וחלקם אף הקיאו ופרכסו. רבים מתו כבר בבית הספר, ואחרים נפטרו בבית החולים שעות בודדות לאחר מכן.

ארוחת הצהריים הוגשה לתלמידים כחלק מתוכנית לאומית שכוללת יותר מ-120 מיליון ילדים ברחבי הודו, במטרה להילחם בתת-התזונה במדינה. בעבר מתחו גורמים בהודו ביקורת על איכות המזון שמוגש להמוני הילדים במסגרת התוכנית.