בן 8 מצרפת נחקר בחשד לתמיכה בטרור

המשטרה עיכבה לחקירה ילד בבית ספר יסודי, לאחר שסירב לעמוד בדקת דומייה לנרצחים בפיגוע ב"שארלי הבדו" והביע תמיכה בטרור. בחקירתו הודה הילד בחדשות, אך טען ש"אינו יודע מה משמעות המילה טרוריסטים". גורם המקורב לחקירה: "המנהל לא הבין איך ילד בן 8 יכול להחזיק בדעות קיצוניות כל כך"

זירת הטבח, ארכיון (SKY NEWS)

מספסלי בית הספר היסודי לחקר החקירות: ילד בן 8 מדרום צרפת נחקר אתמול (רביעי), לאחר שלא עמד דקת דומייה לזכר הנרצחים בטבח שבוצע במערכת העיתון "שארלי הבדו". הילד נחקר יחד עם אביו בחשד לתמיכה בטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר ביטחוני במדינה אמר כי הילד הכריז "אני עם הטרוריסטים" וסירב להשתתף בדקת הדומייה הארצית לזכר הנרצחים. משטרת העיר ניס חקרה את הילד וגם את אביו, בעקבות התלונה שהתקבלה ממנהל בית הספר. "המנהל לא הבין איך ילד כבן 8 יכול להחזיק בדעות קיצוניות כל כך", אמר גורם המקורב לחקירה. "הוא ללא ספק לא מבין מה הוא אומר".

עורך דינו של הילד אמר כי ההחלטה לחקור אותו בתחנת המשטרה היא עדות ל"היסטריה קולקטיבית". עורך הדין הוסיף כי הילד הודה בכך שאמר "אני עם הטרוריסטים" אך הוסיף כי "אינו יודע מה משמעות המילה טרור".

האחים קואשי

הרשויות בצרפת אמרו כי הילד נחשד בתמיכה באחים קואשי, שביצעו את הטבח במערכת ה"שארלי הבדו" וחוסלו מספר ימים לאחר מכן.

עשרות אנשים ובהם הקומיקאי השנוי במחלוקת דיודונה, נעצרו בחודש האחרון וחלקם אף הואשמו בגין תמיכה במחבלים. גופים רבים במדינה, בהם גופים מוסלמים ואף פעילים למען זכויות הילד, טענו כי מדובר ב"צעד מרחיק לכת" של הרשויות, הנאבקות בהסתה לטרור, שפוגע בזכויות אדם.