צפו: מאות נוסעים גודשים את קרונות הרכבת בבייג'ין עד אפס מקום

מיליארד סינים לא טועים: בסרטון שהועלה ליוטיוב ניתן לראות כיצד מאות נוסעים מתנפלים על קרונות הרכבת בבייג'ין במטרה למצוא מקום. כתוצאה מהעומס חלק מהנוסעים שביקשו לרדת לרציף נדחפו בחזרה לקרונות. צפו

אם את הבוקר שלכם פתחתם בהוצאת קיטור על רכבת ישראל שהשביתה את קו תל אביב חיפה, ודאי לא הייתם מעוניינים להתחלף עם נוסעי הרכבת של בייג'ין: השעה 7:30 בבוקר בתחנת הרכבת "שינקאי" בבייג'ין בירת סין. התחנה עמוסה עד אפס מקום בשעה שהרכבת נכנסת לרציף, לטובת איסוף נוסעים המבקשים להגיע למרכז העיר. בסרטון שהועלה ליוטיוב ניתן להבחין בנחיל האדם המציף את הרכבת, בכמות הדומה למספר הנוסעים בקו תל אביב חיפה במשך שבוע שלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כפי שניתן להבחין בסרטון, הנוסעים הרבים מציפים את קרונות הרכבת הצרה מלהכיל ונוסעים שביקשו לרדת לרציף נאלצו להילחם על מנת לצאת מן הקרונות. לבסוף ניתן לראות כי גם לאחר שהמוני נוסעים צובאים על הקרונות, כמה מאות מהם נותרו מאוכזבים ברציף התחנה לאחר שלא הספיקו לעלות.

12 מיליון תושבים מתגוררים כיום במטרופולין העיר בייג'ין, כשחלק לא קטן מהם עושה שימוש בתחבורה הציבורית. מערכת הרכבת תחתית בביג'ין מהווה חלק ממערך התחבורה הציבורית של העיר ונמצאת בבעלות העירייה. כיום ישנם תשעה קווים לרכבת, 147 תחנות ו-228 ק"מ של מסילות.