הסבתא רבתא קפצה לבקר את הנין

יומים לאחר הלידה, ויום לאחר שנחשף יורש העצר בפני הציבור, המלכה אליזבת' הגיעה לארמון קנזינגטון על מנת לפגוש את יורש העצר ולדון בשם אפשרי לרך הנולד. גם אחותה של קייט, פיפה, בדרכה לפגוש את את אחיינה הנסיך. שם לנסיך: בתוך 42 יום לכל המאוחר

פגישה מלכותית עם הנין. המלכה אליזבת (רויטרס)

יומיים לאחר הלידה המלכותית, הנסיך הבריטי החדש זוכה היום לשורה של ביקורים: המלכה אליזבת' הגיעה בצהריים לארמון קנזיגנטון על מנת לפגוש את נינה, בנם של וויליאם, נכדה, וקייט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המלכה הבריטית אליזבת' ערכה ביקור מהיר בארמון קנסינגטון, שם פגשה את יורש העצר שנולד לפני קצת יותר מארבעים שעות. על פי הדיווחים, היא ניהלה שיחה קצרה, פגישה בת כחצי שעה, עם ההורים ויצאה להתכונן לחופשת הקיץ שלה בבאלמורל. על פי הדיווחים בני משפחת המלוכה דנו בשמו של התינוק. קייט וויליאם אמרו שלפני שיפרסמו את שמו של התינוק, הם יתייעצו עם הסבתא רבתא אליזבת'.

על פי הפרסומים, לפני הלידה המלכה אמרה שלא אכפת לה אם הילוד יהיה זכר או נקבה, והיא הסתפקה באמירה: "אני פשוט רוצה שתהיה לידה לפני שאצא לחופשה". המלכה אמרה - והרחם של קייט ביצע.

בהמשך היום תגיע פיפה מידלטון, אחותה של האם הגאה קייט, לללונדון על מנת לפגוש את אחיינה המפורסם, בנם של הדוכס והדוכסית מקיימברידג'. הם יארחו את פיפה יחד עם בן זוגה ניקו ג'קסון, וגם בני משפחה נוספים. הנסיך וויליאם והנסיכה קייט יצאו אמש מבית החולים לעבר ארמון קנזינגטון, שם העבירו את הלילה. ליורש העצר עדיין אין שם, אך היום נודע כי וויליאם וקייט יצטרכו להעניק לו שם במהלך 42 הימים הקרובים. על פי החוק, ההורים הגאים יצטרכו לגשת פיזית על מנת לרשום אותו במרשם האוכלוסין ולקבוע את שמו.

הדודה המרוגשת. פיפה מידלטון (AP)

"דומה לקייט, למרבה המזל"

לאחר המתנה של יממה, אתמול הוצג לעולם יורש העצר החדש של בריטניה: הנסיך וויליאם והדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון יצאו מבית החולים עם התינוק המלכותי וסיפקו הצצה ראשונה לצאצא שאליו כל הממלכה נושאת עיניים. 

השניים יצאו מבית החולים כשהם לבושים בבגדים בצבע תכלת, לקולות מחיאות הכפיים הסוערות של ההמונים שהמתינו להם בחוץ. תחילה קייט הייתה זו שהחזיקה את התינוק בידיה וכעבור זמן קצר היא העבירה את הרך הנולד לידיו של בעלה, וויליאם. קייט אמרה כי מדובר ב"תקופה מיוחדת עבור כל הורה, אני חושבת שכל הורה יודע איך זה מרגיש".

נסיכים. התינוק הטרי ואביו וויליאם (AP)

ויליאם אמר כי "יש לתינוק ריאות מפותחות" ורמז בכך שהוא מרבה לבכות. "למרבה המזל הוא דומה לקייט. הוא ילד גדול, ואנחנו עדיין עובדים על שם. לקייט ולי הייתה הזדמנות להשלים פערים וזה היה מאוד מרגש ומאוד מיוחד". למשך דקות אחדות, שוחחו השניים עם העיתונאים במקום ומיד חזרו פנימה לבית החולים.

לאחר כמה דקות הם יצאו שוב כשהתינוק שוכב הפעם בסל-קל. בני הזוג נכנסו יחד איתו למכונית המלכותית ועזבו את המקום.

אמא טרייה. קייט (AP)

אמה של קייט: "הוא פשוט יפה"

קודם לכן זכה יורש העצר לביקור המלכותי הראשון מסבו הנסיך צ'ארלס ואשתו השנייה, קמילה. השניים נכנסו לבית החולים לקול תרועות הקהל. "הוא פשוט נהדר", אמר צ'ארלס לכתבים.

הוריה של קייט, קרול ומייקל מידלטון, ביקרו בבית החולים את בתם. "הוא פשוט יפה", אמרה קרול על נכדה. האם הוסיפה כי קייט והתינוק חשים בטוב. "אני ובעלי מאוד נרגשים להיות סבתא וסבא".

"ריאות מפותחות". יורש העצר עושה "וי" למצ (רויטרס)

אתמול (א') פרסמו קייט ווויליאם הודעת תודה לאגף לינדו שם הם מטופלים. "תודה על הטיפול ששלושתינו קיבלנו", נכתב בהודעה. "אנחנו יודעים שזו הייתה תקופה מאוד עסוקה בשביל בית החולים, ואנחנו רוצים להודות לכולם: לצוות הרפואי, למאושפזים ולמבקרים, על ההבנה והסבלנות שלכם בימים אלה". במקביל, בורסת השמות ברשת לא פוסקת לרגע, וכל העולם כבר מחכה לדעת מה יהיה שמו של המלך לעתיד.

הקהל הנרגש מחוץ לבית החולים (רויטרס)

המלכה רק תעודכן בשם שייבחר

עם בחירת השם של יורש העצר החדש בממלכה הבריטית, הזוג המלכותי ינצל את ההזדמנות כדי להוקיר ולהודות לאלה הקרובים אליהם, וכמובן יתחשבו בזה שהשם צריך להלום שם של מלך עתידי.

לוויליאם וקייט יש מספר שמות לבחור. לבני משפחת המלוכה יש בדרך כלל עוד שלושה שמות בנוסף לשמם הנוצרי: כך למשל וויליאם ארתור פיליפ לואי, הוא השם המלא של הנסיך מקיימברידג', האב הטרי.

נסיעה ראשונה לנסיך הטרי (AP)

בתום מספר שנים יוצאות דופן למשפחת המלוכה, שכללו חגיגות סביב "יובל היהלום" למלכה ובצל הדאגה לבריאותו של הנסיך פיליפ, ההערכות הן שהשם פיליפ הוא אחת האופציות. קייט וויליאם יעדכנו את המלכה בשמות הנבחרים, כחלק מנימוס - אך לא יבקשו לקבל את אישורה. על פי הערכות, חלק מהאופציות הן: אלכסנדר, ג'יימס, הנרי, ארתור או אלברט.

יורש עצר בריטי - הסיקור המלא:

בריטניה: יורש העצר נחשף

קייט וויליאם: "תודה על הטיפול"

יורש עצר בריטי בא לעולם: קייט מידלטון ילדה בן בכור

הנסיך צ'ארלס נרגש: "גאה להיות סבא בפעם הראשונה"

כרוז ונוצה: כך הודיעו על היורש הבריטי

הנסיך... איך יקראו ליורש העצר?