וויליאם וקייט מאושרים: "תודה על הטיפול בשלושתינו"

שם יורש העצר עוד לא ידוע, וטרם ראינו את הדוכסית קייט לאחר הלידה, אחר הארמון הודיע היום שהיא ובנה החדש "מרגישים טוב". במקביל, הודו ההורים הטריים לאגף לינדו בביה"ח בו הם מטופלים על הסבלנות. הנסיך צ'ארלס חשף כי שתה לאור המאורע. החגיגה הבריטית נמשכת

הזוג המלכותי מודה (רויטרס)

כל העולם מחכה לזה שהדוכסית קייט תצא כבר מבית החולים, ובינתיים היא ובעלה וויליאם פרסמו הודעת תודה לאגף לינדו שם הם מטופלים. "תודה על הטיפול ששלושתינו קיבלנו", נכתב בהודעה. "אנחנו יודעים שזו הייתה תקופה מאוד עסוקה בשביל בית החולים, ואנחנו רוצים להודות לכולם: לצוות הרפואי, למאושפזים ולמבקרים, על ההבנה והסבלנות שלכם בימים אלה". בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור ישיר מהאירועים בלונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארמון קנזינגטון הודיע שהאב, האם והבן "מרגישים טוב" הבוקר. עוד צוין כי הדוכסית ובנה לא יעזבו את בית החולים עד הערב בשעה 18:00 שעון לונדון, וייתכן שרק מחר הם יעזבו את המקום.

הכרוז ברגע הדרמטי, אתמול (AP)

התרגשות מחוץ לארמון (AP)

הנסיך מוויילס - צ'ארלס, שהפך לראשונה לסבא, לא הסתיר גם היום את התרגשותו: "אני מאוד שמח ונרגש". הוא אף חשף כי "שתה קצת" לאחר שהיוודע לו דבר הלידה. הוא ואשתו קמילה מסרו כי "זהו רגע מרומם לאומה כולה". שני הדוכסים זכו לתשואות וברכות רבות בעת ביקור שערכו במזרח יורקשייר.

במקביל, תיירים ובריטים רבים עדיין מתקהלים סביב ארמון בקינגהם. בורסת השמות ברשת לא פוסקת לרגע, וכל העולם כבר מחכה לראות את היורש החדש ולדעת את שמו.

המלכה רק תעודכן בשם שייבחר

עם בחירת השם של יורש העצר החדש בממלכה הבריטית, הזוג המלכותי ינצל את ההזדמנות כדי להוקיר ולהודות לאלה הקרובים אליהם, וכמובן יתחשבו בזה שהשם צריך להלום שם של מלך עתידי.

לוויליאם וקייט יש מספר שמות לבחור מתוכם. לבני משפחת המלוכה יש בדרך כלל עוד שלושה שמות בנוסף לשמם הנוצרי: כך למשל וויליאם ארתור פיליפ לואי, הוא השם המלא של הנסיך מקיימברידג', האב הטרי.

בתום מספר שנים יוצאות דופן למשפחת המלוכה, שכללו חגיגות סביב "יובל היהלום" למלכה ובצל הדאגה לבריאותו של הנסיך פיליפ, ההערכות הן שהשם פיליפ הוא אחת האופציות. קייט וויליאם יעדכנו את המלכה בשמות הנבחרים, כחלק מנימוס - אך לא יבקשו לקבל את אישורה. על פי הערכות, חלק מהאופציות הן: אלכסנדר, ג'יימס, הנרי, ארתור או אלברט.

יורש עצר בריטי - הסיקור המלא:

יורש עצר בריטי בא לעולם: קייט מידלטון ילדה בן בכור

הנסיך צ'ארלס נרגש: "גאה להיות סבא בפעם הראשונה"

כרוז ונוצה: כך הודיעו על היורש הבריטי

הנסיך... איך יקראו ליורש העצר?