הנסיך... איך יקראו ליורש העצר הבריטי?

ארתור, ג'יימס, או הנרי? לאחר לידת יורש העצר אתמול, בבריטניה רצות השערות רבות באשר לשם של יורש העצר המלכותי שנולד אתמול לקייט וויליאם. "הם לא יאשרו את זה עם המלכה, אלא רק יעדכנו אותה", העריכו בלונדון. אגב, מתנה כחול-לבן הוא כבר קיבל מפרס

איך יקראו לנסיך? (רויטרס)

עם בחירת השם של יורש העצר החדש בממלכה הבריטית, הזוג המלכותי ינצל את ההזדמנות כדי להוקיר ולהודות לאלה הקרובים אליהם, וכמובן יתחשבו בזה שהשם צריך להלום שם של מלך עתידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוויליאם וקייט יש מספר שמות לבחור מתוכם. לבני משפחת המלוכה יש בדרך כלל עוד שלושה שמות בנוסף לשמם הנוצרי: כך למשל וויליאם ארתור פיליפ לואי, הוא השם המלא של הנסיך מקיימברידג', האב הטרי.

בתום מספר שנים יוצאות דופן למשפחת המלוכה, שכללו חגיגות סביב "יובל היהלום" למלכה ובצל הדאגה לבריאותו של הנסיך פיליפ, ההערכות הן שהשם פיליפ הוא אחת האופציות. קייט וויליאם יעדכנו את המלכה בשמות הנבחרים, כחלק מנימוס - אך לא יבקשו לקבל את אישורה.

"צריך לזכור שהם נותנים שם למלך העתידי, אז הם לא ייתנו לו שם טיפשי, הם הולכים להיות מאוד זהירים בבחירות השם", אמרה בתה של מזכירת התקשורת לשעבר של המלכה אליזבת'. על פי הערכות, חלק מהאופציות הן: אלכסנדר, ג'יימס, הנרי, ארתור או אלברט.

אלברט, ג'ורג' או הנרי בבטן? (רויטרס)

עדיין לא שקט. ההמון מחוץ לארמון (AP)

מתי השם ייחשף?

"המלכה לא תתעקש שהתינוק ייקרא ג'ורג' או צ'ארלס", הסביר לרשת סקיי ניוז הברייטית הסופר המלכותי כריסטופר וורוויק. "הם לא ישאלו אותה 'סבתא, האם את מאשרת את השמות?', אלא יגידו לה: 'אלה השמות שבחרנו, האם הם מוצאים חן בעינייך?".

זה לא תמיד היה כל כך פשוט לבחור שמות לבני המלוכה. בזמן שלדוכסים מיורק נולדה בתם השנייה - מרגרט רוז בשנת 1930, הם תיכננו לקרוא לה "אן מרגרט", אך שינו את דעתם לאחר שהמלך ג'ורג' החמישי לא חיבב את השם.

לא תאשר השם, רק תעודכן. המלכה (AP)

בהיסטוריה הבריטית, שמות בני המלוכה לא תמיד נחשפו מיד לאחר הלידה. כך למשל לקח שבוע כדי להודיע על שמו של וויליאם. לא ברור עדיין מתי וויליאם וקייט יחשפו את השם, אך בהתאם לכך שהם לא גילו את מין היורש עד לאחר הלידה - ייתכן וייקח לנו זמן רב עד שנגלה את השם הנבחר.

המתנה לתינוק: חליפה תוצרת כחול-לבן

ובמקביל לבורסת השמות, נשיא המדינה שמעון פרס כבר עשה מעשה ושיגר היום (ג') איגרת ברכה מיוחדת לנסיך וויליאם ולרעייתו קייט מידלטון לרגל הולדת בנם הבכור. אל האיגרת הוא צירף מתנה מיוחדת לרך הנולד: חליפה לתינוק תוצרת כחול-לבן ועליה רקום המשפט: "מישראל באהבה".

מתנה כחול-לבן. בדרך לארמון (דוברות בית הנשיא)

"בשם אזרחי מדינת ישראל אני רוצה להביע את שמחתנו הגדולה על לידת בנכם - תינוק חדש למשפחת המלוכה, אשר נולד במדינה הדמוקרטית ביותר בעולם. מירושלים, אנו מתפללים לבריאותו הטובה, לעתידו ולשלומו. בשם כל האומה היהודית מי ייתן ויחיה עד מאה ועשרים, ואני מאחלים לכל משפחת המלוכה 'מזל-טוב' מעומק הלב", ציין פרס באגרת.

יורש עצר בריטי - הסיקור המלא:

יורש עצר בריטי בא לעולם: קייט מידלטון ילדה בן בכור

הנסיך צ'ארלס נרגש: "גאה להיות סבא בפעם הראשונה"

כרוז ונוצה: כך הודיעו על היורש הבריטי