הממלכה דרוכה: כך יכריזו על הולדת יורש העצר

בעוד נתינים ממתינים לרגע בו ייצא הצאצא המלכותי לאוויר העולם, עולה השאלה: כיצד יודיעו בארמון על המאורע? לפי כללי הטקס, שליח מיוחד צפוי להגיע עם איגרת לארמון, שתוצב לעיני כל, ובה שמו ומינו של הנסיך החדש

הדוכסית קייט מידלטון נמצאת כבר מאז שעות הבוקר המוקדמות בחדר הלידה, והממלכה ממתינה בדריכות. כאשר יגיע רגע האמת והצאצא המלכותי יגיח לעולם, כיצד יודיעו בארמון על מינו של הילוד ושמו? מתברר שגם לכך יש כללי טקס. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הנוהל המקובל בבקינגהאם, שליח יגיע ישירות מבית החולים לארמון עם איגרת ובה פרטים אודות מינו של הצאצא, שמו ופרטים נוספים על מהלך הלידה. לאחר מכן יוצב מעמד מיוחד מחוץ לארמון, ושם תוצג האיגרת. כך יוכלו נתני הממלכה ואזרחי העולם כולו לקרוא את הפרטים אודות יורש או יורשת העצר.

הצירים של קייט נמשכים כבר שעות ארוכות. בשעה 5:40 שעון לונדון הגיעה קייט מידלטון עם צירי לידה לבית החולים סיינט מארי שבפדינגטון. היא ובעלה הנסיף וויליאם הגיעו למקום במכונית פרטית, ולא באמבולנס.

מעריצים ממתינים בחוץ (ליאור פרידמן)

במהלך השעות בהם נמצאת הדוכסית בבית החולים הספיק ראש הממשלה דיוויד קמרון כבר העביר לבני הזוג את איחוליו. "זה אירוע מאוד מרגש", אמר קמרון, "וכל המדינה מתרגשת איתם". הנסיך צ'ארלס, הסב המאושר לעתיד, "צייץ" בטוויטר: "הנה זה מגיע".

בינתיים מאות עיתונאים וצלמים ממתינים בחוץ לרגע המיוחל. "אנחנו מסתכלים כל הזמן אם הדלת נפתחת", סיפר אחד העיתונאים, "בתקווה לתפוס איזו תמונה".

דובונים ובלונים מחכים לתינוק (ליאור פרידמן)

מלבד העיתונאים גם מעריצים של המשפחה המלכותית ותיירים מזדמנים הגיעו למקום כשבידיהם מתנות: בלונים, דובונים ואפילו דברי מאפה. "הבאתי להם עוגה במיוחד", העידה צעירה בריטית בהתרגשות, "אבל בגלל החום הכבד היא כבר נמסה".

"מדובר בתינוק או תינוקת מאוד מיוחדים", הוסיף גבר קשיש בחיוך והסביר: "יכול להיות שמדובר במלך או במלכה לעתיד".

בחודשים האחרונים המתינו הבריטים בדריכות לבשורה ללידה המיוחלת ולילד או לילדה שיהיו במקום השלישי בתור לרשת את הכתר. המוני הבריטים התוודעו להיריון המלכותי, לאחר שזוג שדרני רדיו מאוסטרליה הצליחו להערים על אחות בית החולים בו אושפזה הנסיכה קייט ואישרו בשידור חי את החדשות המשמחות.

כמה חודשים לאחר מכן, הספקולציות בממלכה הגיעו לשיא חדש ככל שבטנה של הדוכסית הלכה ותפחה. עד לרגע הלידה, הקפיד הזוג המלכותי להדגיש בפני כולם כי מין העובר אותו נשאה קייט ברחמה לא היה ידוע להם. השניים התעקשו שגם הם עצמם, כמו רבע מהזוגות בבריטניה רוצים להיות מופתעים, ולגלות רק בזמן הלידה אם מדובר בבן או בבת. לכן, הבריטים מצדם, החלו במציאת פתרונות יצירתיים והצטרפו לשוק הימורים ייחודי שנפתח במיוחד לקראת הלידה.