לקראת הלידה המלכותית: מאות עיתונאים ומעריצים ממתינים לקייט

בפתח בית החולים בו כורעת הדוכסית קייט ללדת ממתינים מאות עיתונאים וצלמים ומחכים שהדלת תיפתח - בתקווה לבשורה ולתמונה. גם מעריצים ותיירים נרגשים מוכנים כבר ליורש או ליורשת העצר עם דובונים, בלונים ועוגות

היום החגיגי של בני הזוג וויליאם וקייט הוא גם יום חגם של העיתונאים בממלכה הבריטית. מאות אנשי תקשורת וצלמים שעקבו אחרי הדוכסים במשך חודשים ממתינים בדריכות סמוך לבית החולים סיינט מארי שבפדינגטון, ומסקרים כל תזוזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מסתכלים כל הזמן אם הדלת נפתחת", סיפר אחד העיתונאים, "בתקווה לתפוס איזו תמונה". מלבד העיתונאים גם מעריצים של המשפחה המלכותית ותיירים מזדמנים הגיעו למקום כשבידיהם מתנות: בלונים, דובונים ואפילו דברי מאפה. "הבאתי להם עוגה במיוחד", העידה צעירה בריטית בהתרגשות, "אבל בגלל החום הכבד היא כבר נמסה".

"מדובר בתינוק או תינוקת מאוד מיוחדים", הוסיף גבר קשיש בחיוך והסביר: "יכול להיות שמדובר במלך או במלכה לעתיד".

הבריטים מתרגשים (ליאור פרידמן)

ראש הממשלה דיוויד קמרון כבר העביר לבני הזוג את איחוליו. "זה אירוע מאוד מרגש", אמר קמרון, "וכל המדינה מתרגשת איתם". הנסיך צ'ארלס, הסב המאושר לעתיד, "צייץ" בטוויטר: "הנה זה מגיע".

בשעות הבוקר המוקדמות אושפזה מידלטון בבית החולים סיינט מארי שבפדינגטון. היא ובן זוגה הדוכס וויליאם הגיעו למוסד הרפואי במכונית פרטית ולא באמבולנס. דוברה של מידלטון הדגיש כי "הכול מתנהל כרגע כשורה".

לידה מלכותית בדרך (ליאור פרידמן)

בחודשים האחרונים המתינו הבריטים בדריכות לבשורה ללידה המיוחלת ולילד או לילדה שיהיו במקום השלישי בתור לרשת את הכתר. המוני הבריטים התוודעו להיריון המלכותי, לאחר שזוג שדרני רדיו מאוסטרליה הצליחו להערים על אחות בית החולים בו אושפזה הנסיכה קייט ואישרו בשידור חי את החדשות המשמחות.

כמה חודשים לאחר מכן, הספקולציות בממלכה הגיעו לשיא חדש ככל שבטנה של הדוכסית הלכה ותפחה. עד לרגע הלידה, הקפיד הזוג המלכותי להדגיש בפני כולם כי מין העובר אותו נשאה קייט ברחמה לא היה ידוע להם. השניים התעקשו שגם הם עצמם, כמו רבע מהזוגות בבריטניה רוצים להיות מופתעים, ולגלות רק בזמן הלידה אם מדובר בבן או בבת. לכן, הבריטים מצדם, החלו במציאת פתרונות יצירתיים והצטרפו לשוק הימורים ייחודי שנפתח במיוחד לקראת הלידה.