אושר: חיזבאללה ארגון טרור

שרי החוץ של האיחוד האירופי הצביעו פה אחד על הכללת הזרוע הצבאית של הארגון הלבנוני ברשימת ארגוני הטרור. השרה לבני בירכה: "הגיע הזמן. האיחוד האירופי קיבל את ההחלטה הצודקת והנכונה"

האיחוד האירופי החליט בצהריים (ב') סופית להכיר בזרוע הצבאית של חיזבאללה כארגון טרור. שרי החוץ של 28 המדינות החברות באיחוד האירופי התכנסו בבריסל, בירת בלגיה, ואישרו פה אחד את ההצעה - שעלתה בעקבות הפיגוע באוטובוס בעיר הנופש הבולגרית בורגס בו נהרגו 5 ישראלים והנהג הבולגרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משמעות ההחלטה היא שנכסי הארגון במדינות האיחוד יוקפאו, ייאסר על נציגי האיחוד לנהל קשרים כלשהם עם סוכנים צבאיים של הארגון וכל פעולה של גיוס כספים משטחי המדינות תיאסר.

שרת המשפטים ציפי לבני בירכה על ההחלטה. "הגיע הזמן", אמרה השרה. "היום, אחרי שנים של מאבק ודיונים והתלבטויות, האיחוד האירופי קיבל את ההחלטה הצודקת והנכונה: חיזבאללה הוא ארגון טרור במסווה של מפלגה פוליטית, שככזו הלבינה את הפעילות הטרוריסטית שלהם".

גם שר המדע יעקב פרי הדגיש כי מדובר בהתפתחות חיובית. "סוף סוף, לאחר אין ספור פיגועים בישראל וברחבי העולם, חטיפות אזרחים וחיילים, הרוגים ופצועים, נאות האיחוד האירופאי להכריז על הזרוע הצבאית של חיזבאללה כארגון טרור", כתב בעמוד הפייסבוק. "כמי שמרבית חייו הבוגרים לחם בטרור הרצחני, כולל זה של חיזבאללה, אני מאמין כי תהא זו תרומה אמיתית לחיזוק שיתוף הפעולה הבינלאומי במלחמה מול כלל ארגוני הטרור לסוגיהם".

מוקדם יותר התייחסו בחיזבאללה בביטול לאפשרות שהארגון ייכנס לרשימה השחורה. "חיזבאללה ארגון גדול מדי מכדי לבודד אותו וחזק מדי מכדי להשפילו", הדגיש השייח' נביל קאוק, אחד מבכירי הארגון.

עוד הוסיף השייח' קאוק כי "חיזבאללה מכובד יותר מכל מי שמנסה לפגוע בהישגיו ובכבוד לוחמיו". בכיר חיזבאללה כינה את הדיונים באיחוד "איומים והפחדות" נגד תנועת ההתנגדות וציין כי חיזבאללה "לא ירשה לשום כלי שמשרת את האמריקנים בלבנון לנצל את מצבו של הארגון"

לא מפחדים. מנהיג הארגון נסראללה (חדשות 2)

"נישאר חזקים, לא משנה כמה ינסו לפגוע בנו בביירות ובבקעה", אמר בהתייחסו להתקפות נגד אנשי הארגון שבוצעו בידי המורדים הסורים ותומכיהם.

בהכנת הידיעה השתתפה נטלי צפתי