האם האיחוד האירופי יכיר בחיזבאללה כארגון טרור?

לאחר קריאתה של בריטניה להכיר בארגון החיזבאללה כארגון טרור בעקבות הפיגוע שביצע בבולגריה אשתקד שהביא למותם של 5 ישראלים, ידונו הבוקר שרי החוץ של האיחוד האירופי בהכנסת הזרוע הצבאית של הארגון לרשימת ארגוני הטרור. על פי דיפלומטים אירופים, ההצעה צפויה לעבור פה אחד

נכסי הארגון יוקפאו. נסראללה, ארכיון (חדשות 2)

חיזבאללה ארגון טרור? האיחוד האירופי עשוי להכריז הבוקר על הזרוע הצבאית של ארגון החיזבאללה כארגון טרור, ובו בזמן להמשיך בשיחות עם הזרוע המדינית של הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדינות האיחוד האירופי לא הצליחו להכריע עד כה בנושא הכנסת הזרוע הצבאית של ארגון החיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור, הצעה שהועלתה בחודש מאי על ידי בריטניה בטענה כי הארגון עומד מאחורי פיגוע האוטובוס בבולגריה בשנה שעברה שהביא למותם של 5 ישראלים.

מספר מדינות אירופיות התנגדו עד כה להצעה, בטענה כי הצעד עלול לגרום לחוסר יציבות בלבנון, כיוון שבכירים מהארגון נמצאים בשורות הממשלה הלבנונית, וגם מכיוון שלטענתם "אין די הוכחות לכך שארגון החיזבאללה עומד מאחורי הפיגוע בבורגס".

רוב המדינות כבר תומכות בהצעה

הדיפלומטים אירופים טענו כי "רבים מ-28 מדינות האיחוד כבר תומכות בהצעתה של בריטניה, כולל מדינות גדולות ומשמעותיות כמו צרפת וגרמניה". אוסטריה, אחת המדינות המתנדנדות האחרונות, החליטה בימים הקרובים בעד הכנסת הארגון לרשימת ארגוני הטרור, ובך, אולי, נסללה הדרך להצבעה פה אחד בנושא.

משמעות הגדרת הארגון כארגון טרור - במידה וההצעה תעבור, שרי האיחוד האירופי יוכלו להחליט להקפיא את כל נכסי ארגון חיזבאללה במדינות אירופה, ולאסור על סחר עם הארגון.

חיזבאללה ממשיך להכחיש מעורבות בפיגוע בבורגס, והכנסת הארגון לרשימת ארגוני הטרור של האיחוד האירופי יהיה שינוי מדיניות משמעותי, שעד כה נמנע מלעשות זאת, למרות לחץ גדול שהגיע מכיוון ארצות הברית וישראל.