דובאי: התלוננה שנאנסה ונשלחה למאסר

צעירה נורווגית הגיעה לדובאי במסגרת נסיעת עבודה. היא יצאה לפאב עם כמה מעמיתיה וכשחזרו למלון, לטענתה, נאנסה על ידי אחד מהם. כשהתלוננה במשטרה אמרו לה השוטרים: "את בטוחה שלא התקשרת למשטרה רק בגלל שלא אהבת את זה?" הצעירה נעצרה ונשלחה ל-16 חודשי מאסר בטענה כי מסרה הצהרה כוזבת

מרתה דלאללי. "גרר אותי לחדר ואנס" (CNN)

מעצבת פנים נורווגית בת 24 נשלחה ל-16 חודשי מאסר בדובאי, לאחר שהתלוננה כי נאנסה על ידי עמית לעבודה. הצעירה הורשעה בעבירות של קיום יחסי מין מחוץ לנישואין, הצהרה שקרית וצריכה בלתי חוקית של אלכוהול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרתה דבורה דאללי, שעבדה בחברה לעיצוב פנים בדובאי מאז ספטמבר 2011, סיפרה לרשת CNN כיצד נסיעת עבודה לדובאי, עם שלושה מעמיתיה הפכה לסיוט. דאללי אמרה כי יצאה לבר עם כמה חברים ועמיתים לעבודה. בשעה 3:00 לפנות בוקר, כששבו למלון, ביקשה מאחד מהם ללוות אותה לחדרה. 

"ביקשתי ממנו ללוות אותי, כי המלון היה גדול ומבלבל וחששתי לחפש את החדר לבד אחרי ששתיתי אלכוהול", הסבירה הצעירה. כשהגיעו השניים לחדר, משך אותה הגבר פנימה למרות מחאותיה הקולניות.

"הוא גרר אותי כשהוא אוחז בארנק שלי וחשבתי לעצמי: 'או.קיי. אני רק צריכה להרגיע את המצב. אני אסיים את בקבוק המים שלי, אשב כאן ואז אגיד שיסלח לי ואני מרגישה בסדר'", שחזרה. זה היה הדבר האחרון שהיא זוכרת לפני התקיפה המינית לכאורה.

"התעוררתי בלי בגדים"

"התעוררתי כשאני בלי בגדים, שוכבת על הבטן והוא אונס אותי", אמרה. "ניסיתי להוריד אותו מעליי אבל הוא משך אותי חזרה". אחרי שמישהו מהמלון דפק על הדלת, היא הצליחה להתלבש ולרדת למטה לקבלה.

"התקשרתי למשטרה, זה מה שעושים במצבים כאלה - מלמדים אותנו לעשות כך מגיל מאוד קטן", הסבירה. לדברי הצעירה, לאחר השיחה הגיעו 10-12 שוטרים, כולם גברים, ונגבו עדויות ממנה ומהחשוד באונס והיא נלקחה לתחנת המשטרה.

"הם שאלו אותי: 'את בטוחה שלא התקשרת למשטרה רק בגלל שלא אהבת את זה?'", שחזרה. "אז ידעתי שהם כנראה לא מתכוונים להאמין לי". דאללי מספרת כי נלקחה לבדיקה רפואית וכמות האלכוהול בדמה נבדקה. חפציה נלקחו ממנה והיא נשארה במעצר במשך ארבעה ימים מבלי שידעה מדוע.

"אמרו לי להגיד שזה היה בהסכמה"

אחרי שקיבלה את כתב האישום נגדה, על קיום יחסי מין מחוץ לנישואין וצריכת אלכוהול בציבור, ייעץ לה, לדבריה, המנהל שלה להגיד למשטרה כי היחסים נעשו מרצון ואז כל הפרשה תיעלם. היא החליטה לשמוע בעצתו ובאחד מהשימועים הרבים במשרד התובע הצהירה כי היו אלה יחסי מין בהסכמה. דאללי הורשעה במתן הצהרה כוזבת.

"זו היתה החרטה הגדולה ביותר שלי, בגלל שזה לא היה בהסכמה", אמרה בראיון ל-CNN, "רק חשבתי שזה ייעלם".

נציג של המשרד לעיצוב פנים בו עבדה אמר כי דלאללי לא קיבלה עצה ממנהלה לומר כי יחסי המין היו בהסכמה. לטענתם, העצה הגיעה מקצין משטרה שאמר לה זאת בערבית והיא תורגמה לאנגלית על ידי המנהל.

הצעירה מספרת כי חודש לאחר האונס, כשנאלצה להישאר בדובאי בזמן שהמקרה נדון בבית המשפט - היא פוטרה מעבודתה.