הממלכה חוגגת: הוכתר מלך חדש לבלגיה

בעוד בממלכה הבריטית מחכים להולד יורש, או יורשת, העצר, בבלגיה מכתירים היום אחד כזה. המלך אלברט השני מפנה את כסאו לבנו פיליפ והמאורע נחגג בטקסים, מצעדים וחגיגות לאורך כל היום

יום חג בבלגיה: המלך אלברט השני העביר היום (א') את השלטון לבנו פיליפ, אחרי שהאב הודיע לאחרונה על פרישתו. העברת שרביט המלוכה מתנהלת בטקסים וחגיגות לאורך כול היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המלך החדש פיליפ ואשתו המלכה מתילדה עזבו את הארמון במכונית עם גג נפתח במצעד חגיגי לקול תרועות ההמון. הטקסים החגיגיים נפתחו בכנסייה, בנוכחות כל בני המשפחה ובכירי הכנסיה במדינה. משם המשיכו החגיגות לארמונות המלכותיים, ולאנדרטת החייל האלמוני.

מעבירים את השרביט (רויטרס)

"אני נשבע כי אכבד את החוקה ואת החוק של העם הבלגי, לשמר את עצמאותה של המדינה ולשמור על שלמותה של בלגיה", הצהיר המלך החדש בשלוש השפות הרשמיות בדמינה: הולנדית, צרפתית וגרמנית - עם השבעתו.

בשעות הערב יחגגו המוני הנתינים את קבלת מלכם החדש בפסטיבל חוצות מלווה בזיקוקי דינור. את הטקסים כולם מלווים מבחוץ אזרחים מלאי התרגשות שמנופפים למשפחת המלוכה בכניסתם וביציאתם.

אלברט השני עשה היסטוריה כשוויתר על המלוכה, בעודו בחיים. המלך בן ה-79 נימק את החלטתו בגילו שמקשה עליו להמשיך במטלות תפקידו. בנו, יורש העצר פיליפ, הוא בן 53. הוא בוגר אוקספורד וסטנפורד.