העיתונאית האמריקנית הלן תומאס מתה בגיל 92

תומאס שימשה ככתבת הבית הלבן במשך כחמישה עשורים וסיקרה 10 נשיאים. היא נאלצה לפרוש ב-2010 בעקבות סדרת התבטאויות אנטי ישראליות, לאחר שתועדה אומרת: "העם היהודי צריך לחזור הביתה - לפולין, גרמניה, אמריקה וכל מקום אחר"

סיקרה 10 נשיאים, תומאס (AP)

העיתונאית האמריקנית הלן תומאס מתה היום (שבת) בגיל 92. תומאס סיקרה 10 נשיאים אמריקניים במשך קרוב לחמישה עשורים והפכה לאגדה בתחום הסיקור של הבית הלבן. הקריירה שלה הגיעה לסיומה לפני כשלוש שנים בעקבות סדרת התבטאויות אנטי ישראליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תומאס החלה לסקר את הבית הלבן כשג'ון קנדי נבחר לנשיא ב-1961 והייתה לדמות בולטת וקבועה בתדרוכים לתקשורת של כל הנשיאים מאז עד לפרישתה ב-2010. היא שימשה ככתבת הבית הלבן יותר שנים מכל כתב אחר.

העבר המפואר שלה הוכתם על ידי הפרשה שהביאה לפרישתה מהתפקיד. בשנת 2010, בעת ששימשה ככותבת טור עבור ארגון התקשורת "הרסט" היא התבטאה נגד העם היהודי וספגה ביקורת קשה.

עם הנשיא אובמה, הפכה לאגדה בתחום (AP)

בקטע שהועלה ליו-טיוב היא תועדה אומרת שישראל צריכה "לצאת לעזאזל מפלסטין ושהעם היהודי צריך לחזור "הביתה - לפולין, גרמניה, אמריקה וכל מקום אחר".

תומאס התנצלה על דבריה וכתבה: "הם לא משקפים את אמונתי, שהשלום יגיע למזרח התיכון רק כשכל הצדדים יכירו בצורך בכבוד הדדי וסובלנות". היא הכריזה על פרישתה כשבוע אחר כך.

תומאס נולדה למהגרים לבנוניים בעיר ווינצ'סטר במדינת קנטקי ב-4 באוגוסט 1920 והיו לה 8 אחים. היא גדלה בדטרויט, שם למדה באוניברסיטת ווין סטייט וסיימה תואר ראשון ב-1942. היא כתבה במהלך הקריירה שלושה ספרים.