זייפה שנפצעה בפיגוע בבוסטון - וקיבלה חצי מיליון דולר

הקרן לנפגעי הפיגוע בבוסטון העניקה כחצי מיליון דולר לאישה ששיקרה ואמרה כי נפגעה באותו יום במרתון. כעת החוקרים מחפשים אחרי הכסף. בדיקה העלתה: היא כלל לא הייתה בבוסטון ביום האירוע הקשה

זירת הפיגוע בבוסטון (AP)

מבוכה בארה"ב: משטרת מסצ'וסטס הודיעה שאודרייה גאוס (26) הואשמה בגניבה לאחר שטענה בפני קרן קורבנות הפיגוע בבוסטון כי היא טופלה בשל פגיעה מוחית כתוצאה מטראומה במרתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובעת הממשלתית מרתה קוקלי אמרה כי הצעירה שמתגוררת בטרוי שבניו יורק, קיבלה צ'ק על סך 480,000 אלף דולר מהקרן שמסייעת למשפחות שלוש הקורבנות ו-260 הפצועים בפיגוע שהתרחש בחודש אפריל השנה. גאוס טענה כי לאחר האירוע היא לקתה באירוע מוחי שגרר בעיות בזיכרון לטווח ארוך, ליקויים בדיבור ומבעיות מוטוריות נוספות, שיאלצו אותה לעבור ניתוח בעתיד.

לפני כשבוע הרשויות קיבלו מידע שלפיו היא כלל לא הייתה בבוסטון ביום הפיגוע, ומבירור עם בתי החולים באזור עלה כי היא לא טופלה בהם.

"אין אף עדות לכך שגברת גאוס נפצעה או ניזוקה כתוצאה מהפיגוע", אמרה התובעת במסיבת עיתונאים. כעת חוקרים מנסים להתחקות לאן היא העבירה את הכסף, כדי להעביר אותו לנפגעים אמיתיים. עד כה הקרן אספה 64 מיליון דולר לקורבנות.

תפיסתו של המחבל צרנייב (חדשות 2)

אתמול, ולאחרי הסערה שעוררה תמונת השער של מגזין ה"רולינג סטון", שבה הוצג דז'וחר צרנייב, המחבל שביצע את הפיגוע בבוסטון - התפרסמו לראשונה תמונות המעצר של צרנייב, שניות לאחר שיצא מסירת המנוע שבה הסתתר במהלך המרדף אחריו באחד הפרברים של בוסטון. התמונות צולמו על ידי אחד השוטרים במקום. בבולטת שבהן, נראה צרנייב כשידיו מורמות ובמרכז מצחו סימן של כוונת הלייזר מנשקם של השוטרים.