מתנגדו של פוטין שוחרר ממאסר

אלכסיי נבלני, הבלוגר שהפך לסמל האופוזיציה נגד פוטין, שוחרר במפתיע ממעצר בתנאים מגבילים לאחר שאתמול הורשע בגניבה. למעלה מ-200 בני אדם נעצרו בהפגנות שהתקיימו הלילה במוסקווה למען נבלני, שמחו נגד המעצר. "המשפט נועד למנוע התמודדות פוליטית מול פוטין", אמרו

"מודה לאלו שמחו", נבלני ברגע השחרור (AP)

אלכסיי נבלני, ממתנגדיו הבולטים של הנשיא ולדימיר פוטין, שוחרר על ידי בית המשפט ברוסיה באופן זמני ובתנאים מגבילים. נבלני, בלוגר שהוביל מחאה נגד הנשיא פוטין, שוחרר לאחר שאתמול הורשע בגניבה ונידון לעונש של חמש שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שחרורו של נבלני התבצע לבקשתם המפתיעה של התובעים, שטענו כי יש לשחררו ממעצר משום שהוא מתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר מוסקבה, וכי מעצרו עד הדיון בערעורו ימנע ממנו היערכות לקראתן.

"נעצרתי כי התנגדתי לפוטין"

במהלך הלילה נעצרו למעלה מ-200 בני אדם שהפגינו במוסקבה נגד הרשעתו של נבלני, הבלוגר שהפך למנהיג האופוזיציה נגד הנשיא פוטין. המפגינים מחו נגד עונש המעצר שהוטל על נבלני לאחר שהורשע בגניבה מחברה שבה הועסק. "אני מאד מודה לכל האנשים שמחו ותמכו", אמר נבלני לאחר ששוחרר מעצר וחיבק את אשתו.

למעלה -200 מפגינים נעצרו במחאה על גזר הד (AP)

אתמול (ה') הרשיע בית משפט בעיר קירוב שברוסיה את נבלני בגניבה של 16 מיליון רובל מחברת לייצור מוצרי עץ אשר לה ייעץ בעברו. נבלני, שהוביל מחאה נגד השחיתות בממשלו של הנשיא פוטין - טען כי המשפט שנערך לו נועד להרחיקו מהתמודדות פוליטית אפשרית נגד הנשיא. בארצות הברית ובאיחוד האירופי מתחו ביקורת על פסק הדין שניתן והעלו תהיות בנוגע למהותו החוקית.