"פני הטרור": תמונות ממעצר המחבל מבוסטון

כיממה לאחר פרסום תמונתו של דז'וחר צרנייב על שער המגזין האמריקני הנחשב "רולינג סטון" - מתפרסמות תמונות שצולמו על ידי שוטר שהיה ברגעי המעצר של המפגע שאחראי למותם של שלושה בני אדם ולפציעתם של כ-170. "אלו פניו האמיתיות של הרשע", אמר השוטר

"פני הטרור" (חדשות 2)

אחרי הסערה שעוררה תמונת השער של מגזין ה"רולינג סטון", שבה הוצג דז'וחר צרנייב, המחבל שביצע את הפיגוע בבוסטון - מתפרסמות הבוקר (ו') לראשונה תמונות המעצר של צרנייב, שניות לאחר שיצא מסירת המנוע שבה הסתתר במהלך המרדף אחריו באחד הפרברים של בוסטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונות צולמו על ידי אחד השוטרים במקום. בבולטת שבהן, נראה צרנייב כשידיו מורמות ובמרכז מצחו סימן של כוונת הלייזר מנשקם של השוטרים. בתמונה אחרת נראה צרנייב כשהוא מדמם ומרים את ידיו בכניעה. לדברי שון מרפי, השוטר שצילם את התמונה, "זהו פרצופו האמיתי של הטרור, ולא התמונה שפורסמה ב'רולינג סטון', שמציגה אותו כגיבור". מרפי ליווה את צוות הימ"מ בעת הפשיטה על מקום מסתורו של צרנייב ועל פי ה"גרדיאן" הבריטי, פרסם את התמונות ללא אישור - דבר שעלה לו בתפקידו.

רגעי המעצר (חדשות 2)

אתמול תקפו קרובי משפחתם של קורבנות הפיגוע במרתון בוסטון את החלטת המגזין האמריקני הנחשב להפוך את צרנייב ל"כוכב רוק", כלשונם. מנגד, טענו עורכי המגזין שמדובר בנושא עיתונאי משמעותי וחשוב ושבכתבה יתגלו פרטים חדשים, בין השאר על כך שעוד בתיכון אמר צרנייב לחבריו כי הוא "מאמין שלעתים התקפות טרור הן דבר מוצדק".

כוכב רוק? צרנייב על ה"רולינג סטון" (צילום מסך)

מאז הפיגוע במרתון בוסטון הפך צרנייב לכוכב ברשתות החברתיות. המחבל הצעיר זוכה לתמיכתן של מאות מעריצות הממתינות לו מחוץ לדיונים בבית המשפט. גולשים רבים וקוראים של העיתון הביעו את זעם על פרסום תמונתו של צרנייב ואלפי קוראים כבר הצהירו כי יבטלו את המנוי למגזין. בני המשפחות טוענים כי בכל מקרה העורכים היו צריכים להתייעץ איתם לפני ההחלטה.