המחבל מבוסטון הפך לכוכב רוק ועורר סערה

אחד המגזינים הפופולריים בעולם, ה"רולינג סטון", פרסם בעמוד השער שלו את תמונתו של המחבל ממרתון בוסטון דז'וחר צרנייב - ועורר סערה בארה"ב. בני משפחות הקורבנות טוענים: "היו צריכים להתייעץ איתנו לפני ההחלטה"

סערה בארצות הברית סביב תמונת השער שמפרסם המגזין "רולינג סטון" האמריקני בגליונו הקרוב בה מופיע דיוקנו של דז'וחר צרנייב, שביצע יחד עם אחיו את הפיגוע במרתון בוסטון. בתמונת השער נראה צרנייב ככוכב צעיר תחת הכותרת "המחבל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרובי משפחה של קורבנות הפיגוע זועמים ותוקפים את הפיכתו של צרנייב, שיחד עם אחיו גרם למותם של ארבעה בני אדם ולפציעתם של מאות נוספים בפיצוץ המטענים סמוך לקו הסיום של המירוץ, לגיבור. מנגד, טוענים עורכי המגזין שמדובר בנושא עיתונאי משמעותי וחשוב ושבכתבה יתגלו פרטים חדשים, בין השאר על כך שעוד בתיכון אמר צרנייב לחבריו כי הוא מאמין שלעיתים התקפות טרור הן מוצדקות.

מאז הפיגוע במרתון בוסטון הפך צרנייב לכוכב ברשתות החברתיות. המחבל הצעיר זוכה לתמיכתן של מאות מעריצות הממתינות לו מחוץ לדיונים בבית המשפט.

גולשים רבים וקוראים של העיתון הביעו את זעם על פרסום תמונתו של צרנייב ואלפי קוראים כבר הצהירו כי יבטלו את המנוי למגזין. בני המשפחות טוענים כי בכל מקרה העורכים היו צריכים להתייעץ איתם לפני ההחלטה.