הרשות הפלסטינית תדון בחזרה לשולחן המו"מ

לאחר 3 שנים של קיפאון, יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ייפגש היום עם בכירים ברשות, וידון עמם בחזרה לשולחן המשא ומתן עם ישראל. בכירים ברשות סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי הם אינם יודעים אם יהיו תנאים מוקדמים, אך הוסיפו כי ההחלטה תתקבל בהתייעצות עם כלל מנהיגי הרשות

צפוי לחזור לשיחות. אבו מאזן, ארכיון (AP)

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ייפגש היום (ה') עם אנשי מפתח ברשות וידון עימם בחזרה למשא ומתן עם ישראל לאחר כמעט 3 שנים בהם לא התקיימו שיחות בין הצדדים - כך סיפרו בכירים ברשות לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכירים לא פירטו מה צפויים להיות דרישותיו של אבו מאזן, אך אמרו כי הם מקווים לפריצת דרך בפגישה שתיערך היום (ה') בירדן בו ישתתפו יו"ר הרשות ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שמנסה ב-6 חודשים האחרונים להחזיר את שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים. "אנו מקווים לשמוע מאבו מאזן את הרעיונות שיוצגו לו על ידי קרי. יהיה דיון ברשות בעקבות הפגישה", אמר וואסל אבו יוסף, בכיר ברשות הפלסטינית.

קרי, שנועד אתמול בעמאן בירת ירדן עם יו"ר הרשות הפלסטינית ונציגי הליגה הערבית, אמר במסיבת עיתונאים שקיים לאחר הפגישות: "הצלחנו לצמצם את הפערים בין הצדדים באופן משמעותי מאוד וכך אנחנו ממשיכים להתקרב למשא ומתן. אני ממשיך לקוות שהצדדים יצליחו לשבת בקרוב ולדבר סביב אותו השולחן".

הליגה הערבית מאחוריו. קרי (חדשות 2)

הליגה הערבית מגבה את תוכניתו של קרי

בכירי הליגה הערבית מגבים את תכניתו של קרי ותומכים במאמציו לחדש את שיחות השלום. "הנציגים הערבים מאמינים כי רעיונותיו של מזכיר המדינה מהווים קרקע טובה לחידוש המשא ומתן", נמסר בהצהרה רשמית של הליגה הערבית.

זהו ביקורו השישי של קרי במזרח התיכון בתקופה האחרונה, ובמהלכו הוא קיים קרי ארוחת ערב רשמית עם אבו מאזן - שנמשכה כחמש שעות. גורמים רשמיים המעורים בפרטים אמרו לסוכנויות הידיעות כי השניים דנו, בין היתר, בדרך לקדם פרויקטים שיוכלו לחזק את הכלכלה הפלסטינית.

עדיין לא ברור אם במהלך ביקורו ייפגש קרי בעצמו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לעדכנו בתוצאות פגישותיו, או שמא אחד מעוזריו הבכירים יפגוש את נתניהו.