צפו: פיצוץ תחנת כוח ישנה בפלורידה

תחנת כוח ישנה, שהוקמה עוד משנות ה-60, הושמדה עד היסוד בתוך 90 שניות, בעזרת 204 ק"ג של חומר נפץ. תושבי המקום הגיעו בשעה מוקדמת על מנת לצפות בפיצוץ. צפו בתיעוד המרהיב של השמדת המפעל

תחנת כוח ישנה מושמדת בדקה וחצי: בפלורידה הושמדה אתמול תחנת כוח בעזרת מאות קילוגרמים של חומר נפץ. הפיצוץ המרשים הזה תועד במצלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפורט-לודרדייל שבפלורידה נפטרו אתמול מתחנת כוח ישנה בעזרת 204 ק"ג של חומר נפץ. עשרות פיצוצים, שארכו בסך הכל 90 שניות, השמידו עד היסוד את תחנת הכוח שנבנתה בשנות ה-60. על חורבות התחנה יתחילו בקרוב לבנות תחנת כוח חדשה שתעבוד על גז טבעי - היא אמורה להיות יעילה יותר ובעיקר ירוקה יותר. מתקן הגז שיוקם במקום יפלוט החוצה זיהום אויר נמוך ב-90 אחוז.

המפעל הותיק פוצץ במהירות (רויטרס)

תושבי האזור הגיעו בשעות הבוקר המוקדמות כדי לראות מקרוב את המחזה המרשים, והביעו נוסטלגיה למראה הישן והמזוהה של תחנת הכוח. "צפיתי בפיצוצים עם דמעות בעיניים. הייתי בת 13 כשהמפעל נבנה, והנוף כבר לא יהיה אותו דבר", אמרה קרוליין קינג גרוסהארט, תושבת האזור. "הבוקר נפרדנו מחברים ותיקים - הצינורות האדומים-לבנים שהיו חלק מקו הרקיע של פורט לודרדייל", אמר טים ראיין, פקיד במחוז.