רוחאני באיגרת לאסד: "נחושים להיאבק באויב הציוני"

נשיא אירן פנה היום במסר ישיר למקבילו הסורי אסד ולמזכ"ל חיזבאללה , חסן נסראללה - לראשונה מאז שנבחר לתפקיד. באיגרת לאסד הדגיש רוחאני כי "לקשרים בין אירן לסוריה שורשים עמוקים, המצביעים על כך ששתי המדינות נחושות להתמודד עם מזימות המשטר הציוני"

רוחאני, אסד ונסראללה (AP, רויטרס)

לראשונה מאז שנבחר לנשיאות אירן, שלח היום (ג') חסן רוחאני איגרות לנשיא סוריה אסד ולמזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, ובהן הדגיש כי ארצו "נחושה להתמודד עם מזימות האויבים, ובייחוד המשטר הציוני, נגד עמי האזור". הדברים פורסמו בסוכנות הידיעות האירנית IRNA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לקשריים בין דמשק לטהרן שורשים עמוקים", כתב רוחאני באיגרת ששלח לאסד ושהתפרסמה בשעות הצהריים באירן. רוחאני התייחס גם למלחמת האזרחים בסוריה ואמר: "אין ספק שהעם הסורי יתגבר על כל הקשיים והמכשולים וישיב את עצמאותו".

במקביל שלח רוחאני איגרת נוספת למזכ"ל חיזבאללה נסראללה, ובה הביע את תמיכתו בלבנון ובפלסטין. הבעת התמיכה באסד ובנסראללה באה בעקבות מכתבי ברכה ששלחו לו השניים לרגל ניצחונו בבחירות.

"נתניהו פוגע ביחסינו עם העולם"

פוגע ביחסי אירן עם העולם? רה"מ נתניהו (קובי גדעון / לע"מ)
מוקדם יותר היום פרסם משרד החוץ האירני הודעה, שבה טען כי ראש הממשלה נתניהו מודאג מכך שניצחון רוחאני בבחירות יגרום להקלה בלחץ הבינלאומי על אירן. "נתניהו מנסה לפגוע ביחסינו עם העולם. ישראל מחרחרת מלחמה", אמר דובר משרד החוץ האירני עבאס אראגצ'י. ההודעה מגיעה יומיים לאחר שנתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה השבועית כי בטהרן לא שינו את תכניתם לפתח נשק גרעיני.

"חודש עבר מאז הבחירות באירן, ואירן ממשיכה לשעוט קדימה במהירות לפיתוח יכולת צבאית גרעינית", הזהיר ראש הממשלה. "היא מרחיבה ומשכללת את מערך ההעשרה שלה, ובמקביל גם מפתחת כור פלוטוניום עם שני מסלולים להשגת חומר לפצצה גרעינית. במקביל היא גם מפתחת את מערך הטילים הבליסטיים שלה".

נתניהו הדגיש כי האיום האירני אינו רק על ישראל וחזר על הדרישות שצריך העולם להציב לטהרן - "אחת, להפסיק את כל ההעשרה, שתיים, להוציא את כל החומר המועשר, שלוש - לסגור את המתקן הגרעיני הבלתי חוקי בקום".