שוב: עימותים אלימים במרכז איסטבול

המחאה הטורקית נגד שלטון ארדואן במדינה לא דועכת. מאות מפגינים התעמתו אמש עם המשטרה הטורקית במרכז איסטבול. אבל לא רק המשטרה עמדה בדרכם של המפגינים: הסוחרים במרכז איסטנבול התעמתו גם הם עם המפגינים: "אתם לא נותנים לנו להתפרנס כבר שבועות"

העימותים במרכז איסטנבול (AP)

העימותים חזרו אמש למרכז איסטנבול: המשטרה ירתה גז מדמיע והשתמשה בסילוני מים כדי לפזר קהל של מאות מפגינים שהתקהלו בצעדה לפארק גזי שבמרכז איסטנבול, העיר הגדולה במדינה. הפארק היה בשבועות האחרונים מוקד למחאה נגד מדיניות ממשלת ארדואן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים התפזרו לרחובות הצדדים, והמשטרה רדפה אחרי חלקם. בהמשך הם התקהלו שוב במדרחוב איסטיקלאל, המרכז המסחרי של איסטנבול שנמצא כמה עשרות מטרים מהפארק.

המפגינים התעמתו גם אם כמה בעלי חנויות באזור שתקפו אותם בטענה שכבר שבועות הם לא מסוגלים להתפרנס בגלל ההפגנות החוזרות ונשנות במרכז איסטבול, שבימים כתיקונם היא אחת הערים המתויירות בעולם.

המחאה הגדולה ביותר מאז עליית ארדואן לשלטון

המהומות האלימות בטורקיה החלו בחודש שעבר בעקבות תכנית לפיתוח פארק גזי באיסטנבול והתמקדו בכיכר טקסים. מאז הן הפכו אלימות יותר וגלשו לערים בכל רחבי המדינה, כשהמחאה מופנית בעיקר למדיניות ראש הממשלה ארדואן.

הפרשנים בטורקיה טוענים שההפגנות הפכו למחאה החריפה ביותר נגד מפלגת הצדק והפיתוח. הממשל כינס אמש מאות אלפי תומכים באיסטנבול ששמעו את ארדואן טוען שמארגני ההפגנות הם "בוגדים שמושפעים מטרוריסטים".