המרצדס היקרה בעולם: רכב "וינטג'" מודל 1954 נמכר בכ-29 מיליון דולר

חברת מרצדס הגרמנית שברה שיא עולמי חדש בתחום מכירות הרכב: מכונית ספורט משנת 1954 נמכרה תמורת יותר מ-29 מיליון דולרים. "המכונית הזו היא סימבולית", הסבירו בבית המכירות הפומביות, "היא מסמלת את התקופה שבה גרמניה רצתה להפוך מאויבת לחברה"

מכונית היסטורית של חברת מרצדס שברה שיא עולמי כשנמכרה אתמול במכירה פומבית תמורת יותר מ-29 מיליון דולרים. המכונית מדגם 196W, שיוצרה בשנת 1954, שימשה חמש פעמים את אלוף העולם בפורמולה 1, חואן מנואל פנגיו, וזכתה פעמיים בתחרות הגראנד פרי היוקרתית בשנות ה-50.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהל המכירה הפומבית, ג'יימס נייט, סירב לתת רמזים כלשהם לזהותו של הרוכש. "אין שום אפשרות לגלות את זהותו של הקונה או לאשר מאיזו מדינה הוא מגיע, אפילו לא מאיזו יבשת", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס.

שיא העולם האחרון במכירת רכבים היה בשנת 2011, כשפרארי משנת 1957 נמכרה תמורת יותר מ-16 מיליון דולר, אולם בסוף השבוע האחרון נקבע רף חדש - כמעט כפול מהשיא ההוא.

"מיד לאחר מלחמת העולם השנייה, מרצדס הגרמנית החלה לשקם את עצמה. בשנת 1952 החברה החלה לייצר מכוניות ספורט שניצחו במירוץ לה מאן, ובשנת 1954 החברה שבה לגראנד פרי עם המכונית שנמכרה", אמר המומחה מטעם בית המכירות לרכבי ספורט, דאג ניי, שהסביר את חשיבותה של המכונית. "למעשה היא מסמלת את התקופה שבה גרמניה רצתה להפוך מאויבת לחברה".