שר התחבורה הצרפתי: "תאונת הרכבת לא נגרמה כתוצאה מטעות אנוש"

בבוקר שאחרי הידרדרות רכבת הנוסעים בפאתי פריז, הרשויות בצרפת פועלות כדי לאתר את הגורמים לתאונה הקשה שגרמה למותם של שמונה נוסעים. שר התחבורה המקומי טען כי ההערכה היא שהגורם לתאונה היא תקלה טכנית ולא טעות אנוש, ושיבח את הנהג שלטענתו מנע נזק כבד אף יותר

זירת התאונה (AP)

חקירת תאונת הרכבת הקטלנית נמשכת: שר התחבורה הצרפתי טוען היום (ש') כי לא טעות אנוש, היא שגרמה לתאונה הקשה שהביאה למותם של שמונה בני אדם ולפציעתם של מאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר התחבורה פרדריק קובלייר אמר כי "עדיין לא ברור מה גרם לתאונת הרכבת הקטלנית, אבל הרשויות בוחנות טעויות אפשריות במערכות המכניות של הרכבת". למרות שהתאונה נחשבת לקטלנית ביותר שאירעה בצרפת מזה שנים, השר הודה כי המצב יכול היה להיות קשה אפילו יותר, ושיבח את הנהג שמיהר לשלוח התראת מהירות ולמעשה מנע את הצטברות הקרונות אחד על השני.

נשיא הרשות האחראית על הרכבות בצרפת אמר היום כי מחקירה ראשונית של נסיבות התאונה עולה כי מקור התקלה היה הקרון השלישי והרביעי. "הקרונות הללו היו הראשונים שסטו מהמסלול והם גררו אחריהם את הידרדרות הקרונות האחרים מהפסים והביאו להתנגשותם ברציף", הוסיף.

התאונה הקשה התרחשה אתמול (ו'), כ-20 דקות לאחר שהרכבת בעלת שבע הקרונות יצאה מפריז שבצפון צרפת, לכיוון העיר לימוז' שבדרום מערב המדינה. כמעט מאתיים מתוך 385 הנוסעים שהיו על הרכבת, נפצעו בתאונה.
"עד כה ידוע לנו על שמונה הרוגים", אמר שר הפנים הצרפתי מנואל וואלס. "מצב של תשעה נוסעים עדיין מוגדר אנוש, ולכן ייתכן שמניין ההרוגים בתאונה יעלה".