ארה"ב למצרים: "תשחררו את מורסי"

בתדרוך בפני כתבים במחלקת המדינה האמריקנית, אמרה הדוברת ג'ן פסקי כי "ארה"ב קוראת למצרים לשחרר לאלתר את הנשיא המודח מורסי, ולהפסיק עם המעצרים הפוליטיים במדינה". אמירה זו מצטרפת לבקשתה של גרמניה לשחרר גם כן את הנשיא המודח

קוראים לשחרר את מורסי. ארכיון (רויטרס)

ארה"ב ביקשה מהרשויות במצרים לשחרר את הנשיא המודח מוחמד מורסי, זאת במטרה להנמיך את הלהבות במדינה השסועה מאז נפילת השלטון - כך אמרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן פסקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פסקי דיברה בפני כתבים בתדרוך בוושינגטון, ואמרה כי ארה"ב מסכימה עם בקשתה של גרמניה לשחרר לאלתר את הנשיא לשעבר מורסי. "אנו גם קוראים להפסיק לגמרי את המעצרים הפוליטיים במצרים", אמרה פסקי.

גורם אמריקני רשמי שממונה בין השאר על קשרי ארצות הברית ומצרים, הוסיף כי סגן מזכיר המדינה האמריקני ויליאם בורנס כבר נמצא בדרכו לקהיר בעקבות המצב הפוליטי הרגיש. לדבריו, בורנס מתכוון להיפגש עם בכירים בתנועת האחים המוסלמים ששוחררו ממעצר, על מנת שלתנועה יהיה ייצוג הולם יותר מאשר המפגינים ברחובות.

"הבעיה עם פיוס, זה שמישהו צריך לעשות את זה", אמר הגורם, שלא הסכים לחשוף את שמו. רוב העצורים מתנועת האחים המוסלמים מוחזקים בכלא "טורא" שבקהיר, היכן שגם נמצא הנשיא המודח חוסני מובארק.

הגורם האמריקני העריך את המצב במצרים, ואמר כי על ארה"ב לא לדאוג לגבי ההתפתחויות במדינה הערבית הגדולה בעולם, אך עליה לדאוג לכינון ממשלה חילונית ודמוקרטית. "זה מאוד חשוב, להצליח להביא לרגיעה במצרים. אם לא תהיה רגיעה, כל המזרח התיכון יישאב לתוך המשבר. זה ייקח זמן, הרבה זמן, אבל בסוף תהיה ממשלה דמוקרטית וחילונית במצרים", אמר הגורם.