דיווח אמריקני: "ישראל היא זו שתקפה בסוריה"

לאחר שבוע של חילופי האשמות בין המורדים לבין כוחותיו של צבא אסד בנוגע לתקיפה על מחסני הטילים הרוסים בלטקיה שבסוריה, גורמים רשמיים אמריקניים מדווחים לרשת ה-CNN כי דווקא חיל האוויר הישראלי הוא זה שעומד מאחורי התקיפה

"ישראל תקפה". אילוסטרציה (סער אלגרבלי)

חיל האוויר הישראלי עומד מאחורי סדרת ההפצצות על מחסן הנשק שכלל טילים רוסים מסוג יאחונט בלטקיה שבסוריה לפני שבוע - כך מדווחים גורמים אמריקניים רשמיים לרשת ה-CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוצים שאירעו במחסן הנשק העלו השערות רבות לגבי מי העומד מאחורי התקיפה, ומנהיג המורדים הסורים אף רמז לכך שישראל היא שאחראית לה. עכשיו מצטרפים גורמים אמריקניים לטענה כי חיל האוויר הישראלי עומדמאחורי התקיפה.

הגורמים האמריקניים אמרו לרשת ה-CNN כי הסיבה לתקיפת המחסן על ידי חיל האוויר הישראלי היא הטילים הרוסים שהיוו איום לדבריהם על ספינות חיל הים הישראלי. המקורות בחרו להישאר בעילום שם, בעקבות המידע הרגיש.

ישראל טרם החליטה להגיב לדיווחים, אך רשת ה-CNN מדווחת כי שר הביטחון יעלון כבר הכחיש מעורבות ישראלית בפיצוץ שאירע לפני שבוע בעיר הנמל הסורית. על פי הדיווח, המודיעין הישראלי יחד עם זה האמריקני עוקבים מקרוב אחר משלוחי נשק מרוסיה המיועדים לסוריה.

על פי דיווחים בכלי תקשורת של ארגון חיזבאללה בלבנון, שלושה טילים נחתו לפני שבוע בסמוך למתקנים, וכתוצאה מכך התלקחו שריפות במקום. במקביל לחילופי ההאשמות בן המורדים לכוחותיו של אסד בדבר העומדים מאחורי התקיפה, פרסם אתר "תיקון עולם" של הבולגר ריצ'רד סילברסטיין כי ישראל היא זו שתקפה בעיר הנמל. יש לציין כי מהימנותו של האתר והדיווחים שמובאים בו מוטלים בספק רב.