מצרים: "ארה"ב גילתה הבנה להדחת מורסי"

במשרד החוץ בקהיר טוענים כי הודעה ששלחה וושינגטון "מציגה הבנה והכרה בנוגע להתפתחות הפוליטית שמתרחשת במצרים בימים האחרונים, שמממשת את רצונם של מיליוני מצרים שיצאו לרחובות"

וושינגטון מבינה (AP)

משרד החוץ של הממשל הזמני בקהיר טוען היום (ה') שארה"ב מגלה "הבנה" לתהליך הדחתו של הנשיא מוחמד מורסי ואומרת כי הכהונה שלו "לא הייתה דמוקרטית". סוכנות הידיעות רויטרס מצטטת את דובר משרד החוץ, שמספר על ההודעה שהעבירה וושינגטון בנושא. "התגובה מציגה הבנה והכרה בנוגע להתפתחות הפוליטית שמתרחשת במצרים בימים האחרונים, זו מציאות שמממשת את רצונם של מליוני מצרים שיצאו לרחובות מה-30 ביוני, כדי לקבל את דרישותיהם הלגיטימיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז ההפיכה, הדברים הברורים ביותר שהשמיעה ארה"ב בנוגע לחילופי השלטון בקהיר היו ההתבטאות של דוברת משרד המדינה האמריקנית ג'ן פסאקי, שאמרה כי הממשל של מורסי "לא היה ממשל דמוקרטי. אני מתכוונת לרוצונם של 22 מיליון אנשים שיצאו להשמיע את קולם ואת דעותיהם והבהירו שדמוקרטיה היא לא רק ניצחון בקולות בקלפי".

במקביל, האשימו היום במשרד החוץ המצרי את אירן ב"התערבות בלתי הולמת" בענייניה הפנים של מצרים, אחרי שטהרן השמיעה ביקורת נגד הצבא המצרי. היחסים בין המדינות התחזקו אחרי נפילתו של מובראק, אבל עם הפלתו של מורסי נראה שהמשטר בקהיר שוב מתרחק מאירן.

ביום שני, אירן טענה שהדחתו של מורסי היא "סיבה לדאגה" וטענה ש"גורמים זרים" עומדים מאחורי ההדחה.