המחבל בבוסטון מגיע לבית המשפט

"אנחנו צריכים לנעול אותו ולזרוק את המפתח", אומר ראש עיריית בוסטון על אחד המחבלים שאחראים לפיגוע בסוף המרתון באפריל האחרון. אבל בני משפחות הקורבנות דורשים עונש מוות

דג'וחר צ'רנייב , ארכיון (רויטרס)

כשראינו את דג'וחר צ'רנייב בפעם האחרונה, הוא יצא מסירת מירוץ סמוך לבוסטון, אליה נמלט, פצוע, מהשוטרים שרדפו אחריו בחשד שהוא אחראי לפיגוע במרתון בבוסטון. היום צ'רנייב בן ה-19 יופיע שוב בפני הציבור כשיכנס לבית המשפט, שם ישמע את האישומים נגדו ואת טיעוני עורך דינו.

צ'רנייב ואחיו מואשמים ברצח שלושה בני אדם ובפציעתם של עוד 170 על קו הסיום של המרתון בבוסטון ב-15 באפריל. היום נדע האם התביעה, שמקבלת את ההוראות היישר ממשרד התובע בוושינגטון, תבקש לגזור על הצעיר עונש מוות.

צ'רנייב לא רק יתמודד עם 30 אישומים, הוא גם יראה את משפחותיהם של קורבות הפיגוע - אחד מהם ילד בן 8, ואיתם גם כמה פצועים מהאירוע. האולם צפוי להיות מלא לחלוטין, ובהנהלת בית המשפט כבר מתכוננים לפתוח אולם חדש שבו יועבר שידור ישיר מהאולם שבו יישב צ'רנייב.

ראש עיריית בוסטון ת'ומאס מנינו לא ממתין לשופטים. הוא כבר בטוח שצ'רנייב אשם. "אנחנו צריכים לנעול אותו ולזרוק את המפתח", הוא אמר, אבל כמה מבני המשפחות של קורבנות חושבים שגם עונש כזה לא חמור מספיק. הם חושבים שהוא צריך לקבל עונש מוות.

עורך הדין של צ'רנייב, פול קאלאן, כבר אמר שקו ההגנה שלו יתרכז בהשפעה של האח הגדול - טמאלן (שחוסל על ידי השוטרים) וינסה להתחמק מהעונש החמור מכל.