הרמדאן בבריטניה: משדרים תפילות

החלטת ערוץ 4 הציבורי לשדר קריאות לתפילות המוסלמים מעוררת מחלוקת בממלכה. בימין הבריטי אומרים כי "השידורים הם פרובוקטיביים ולא ראויים" ומנגד מסביר מנהל התכניות של הערוץ: "אנחנו מקווים שזה ימשוך את תשומת הלב למה שהופך להיות מיעוט משמעותי מאוד בבריטניה"

לרגל פתיחת חודש הרמדאן, ערוץ 4 הבריטי הפך היום (ד') לרשת השידור הציבורית הראשונה בממלכה שמשדרת קריאה לתפילות בכל בוקר. הערוץ החליט  לשדר בכל יום, בשעה 3 לפנות בוקר, את הקריאה לתפילות לאורך כל חודש הרמדאן - החלטה שמעוררת את זעמם של חלק מהצופים הבריטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בערוץ 4, שממומן על ידי כספי הציבור, מסיבירם כי המהלך נועד למשוך אליו קהל חדש מקרב הציבור המוסלמי במדינה, שהולך וגדל. היום - יומו הראשון של הרמדאן - השידורים ייקטעו ארבע פעמים עם סרטון של 20 שניות בכל פעם ובו קריאה לתפילה. בשידורי אתר האינטרנט של ערוץ 4, ישדרו את הקריאה לתפילות, לתחילת הצום ולסופו לכל אורכו של החודש.

ההחלטה מעוררת מחלוקת בציבור הבריטי. המתנגדים לשידורים טוענים שהמוסלמים מהווים חמישה אחוזים מהאוכלוסייה, והשידורים יטרידו הרבה יותר צופים מאלו שיהנו מהם. מנגד, מגן ראלף לי, מנהל התכניות של ערוץ 4, על ההחלטה: "אנחנו מקווים שזה ימשוך את תשומת הלב למה שהופך להיות מיעוט משמעותי מאוד בבריטניה. יש כמעט שלושה מיליון מוסלמים במדינה ועבור רבים מהם, הרמדאן הוא אירוע משמעותי מאוד במהלך השנה".

במפלגת הימין הבריטית UKIP טוענים כי השידורים פרובוקטיביים ולא ראויים. "אנו מרגישים שערוץ 4 בועט בבריטניה הנורמלית, הצופים שרוצים סוג כזה של שידורים רואים שידורים של רשתות פרטיות כמו אל ג'זירה ולא רשתות שחיות על משלמי המסים".