צפו: רגע ההתרסקות של מטוס הבואינג בסן פרנסיסקו

יומיים לאחר התרסקות מטוס הבואינג 777 של חברת "אסיאנה איירליינס", נחשפים רגעי האימה: רשת CNN פרסמה סרטון שמתעד את רגע ההתרסקות על מסלול הנחיתה ובמקביל, פורסמו תמונות ראשונות מתוך המטוס שעלה באש

רגעי האימה בשדה התעופה בסן פרנסיסקו לעיני המצלמות: רשת CNN פרסמה היום (ב') סרטון שמתעד את רגע ההתרסקות של מטוס הבואינג 777 של חברת "אסיאנה איירליינס" על מסלול הנחיתה. במקביל, פורסמו תמונות ראשונות מתוך המטוס שעלה באש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות נראים, בין היתר, כיסאות המטוס המאובקים והחרוכים לאחר ההתרסקות, ומסכות החמצן ששוחררו מהתקרה לאחר שהמטוס החל לאבד גובה. בתיעוד מתוך המטוס ניתן להבחין גם בשברי שלד המטוס ובחלונות המנופצים.

בווידיאו שפורסם ב-CNN נראה המטוס מתקרב למסלול הנחיתה ואז מאבד שליטה נוטה לצד ופוגע בקרקע. לאחר מכן הוא שוב מתרומם לרגע ואז מתרסק ומועף לצידי המסלול.

 

תמונות ראשונות מתוך מטוס הבואינג (רויטרס)

לטייס היו רק 43 שעות טיסה על המטוס 

מוקדם יותר הודיעה חברת התעופה "אסיאנה איירליינס" שלטייס שהטיס את המטוס שהתרסק בסן פרנסיסקו היו רק 43 שעות טיסה על מטוס ה-777. חברת התעופה מסרה בנוסף כי הטייס, לי גנג-גוק, לא נחת בעבר בנמל התעופה בסן פרנסיסקו. לטייס היו כ-,10,000 שעות טיסה במטוסים שונים, אך רק עשרות שעות על מטוס ה-777, כך לדברי דוברת החברה לי היומין. החוקרים עדיין מנסים לקבוע האם הסיבה להתרסקות היא טעות של הטייס, בעיות מכניות או גורם אחר.

ראש הסוכנות לביטחון תחבורתי (NTSB) דברה הרצמן אמרה אתמול כי מהירות הטייסים הייתה נמוכה מדי בעת התקרבותם לנמל התעופה. לדבריה, הטייסים ניסו לבטל את הנחיתה שניות ספורות לפני התרסקותם.

יומיים אחרי ההתרסקות של הבואינג אירעה היום תאונה נוספת של מטוס קטן - באלסקה. הרשויות במדינה דיווחו כי כלי תעופה קטן התרסק הבוקר בשדה התעופה סולדוטנה, ככל הנראה בשל תקלה בהמראה. לפי הדיווח, כל תשעת הנוסעים והטייס של ה"מונית אווירית" נהרגו. כלי הטיס עלה כולו בלהבות, עוד לפני שכוחות הכיבוי הצליחו להגיע אל המטוס. הקורבנות עוד לא זוהו.