"רק 43 שעות טיסה לטייס במטוס ה-777"

חברת התעופה "אסיאנה איירליינס", שמטוסה התרסק בסן פרנסיסקו ביום שבת, הודיעה כי הטייס לא צבר שעות טיסה רבות במטוס ה-777 ולא נחת בנמל התעופה קודם לכן. הלילה התרסק מטוס קל באלסקה ועלה באש - על עשרת נוסעי המטוס נהרגו

חקירת התאונה מסתעפת: לטייס שהתרסק בסן פרנסיסקו היו רק 43 שעות טיסה על מטוס ה-777 - כך הודיעה חברת התעופה של המטוס "אסיאנה איירליינס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת התעופה מסרה בנוסף כי הטייס, לי גנג-גוק, לא נחת בעבר בנמל התעופה בסן פרנסיסקו. לטייס היו כ-,10,000 שעות טיסה במטוסים שונים, אך רק עשרות שעות על מטוס ה-777, כך לדברי דוברת החברה לי היומין. החוקרים עדיין מנסים לקבוע האם הסיבה להתרסקות היא טעות של הטייס, בעיות מכניות או גורם אחר.

ראש הסוכנות לביטחון תחבורתי (NTSB) דברה הרצמן אמרה אתמול (א') כי מהירות הטייסים הייתה נמוכה מדי בעת התקרבותם לנמל התעופה. כמו כן אמרה ראש הסוכנות כי הטייסים ניסו לבטל את הנחיתה שניות ספורות לפני התרסקותם.

הרשויות באלסקה מדווחות כי כלי תעופה קטן התרסק לפני מספר שעות בשדה התעופה סולדוטנה באלסקה, ככל הנראה בשל תקלה בהמראה. לפי הדיווח, כל תשעת הנוסעים והטייס של ה"מונית אווירית" נהרגו. כלי הטיס עלה כולו בלהבות, עוד לפני שכוחות הכיבוי הצליחו להגיע אל המטוס. הקורבנות עוד לא זוהו