הדיפלומט הישראלי הפך לגיבור של שיקגו

הקור העז כמעט שבר את יריב בכר, הנספח הכלכלי של הקונסוליה בשיקגו, וגרם לו לוותר על ריצת הבוקר. אבל, לבסוף החליט בכל זאת לצאת אל שפת אגם מישיגן - החלטה שהצילה את חייה של אישה בשנות ה-30 לחייה שנפלה למימי האגם הקפוא

גיבור מקומי. יריב בכר (צילום מסך)

למרות השלג והקור ואפילו שכמעט ויתר, החליט בתחילת השבוע הנספח הכלכלי הישראלי בשיקגו יריב בכר לצאת בכל זאת לריצת הבוקר שלו. ההחלטה, שנראתה באותו זמן חסרת חשיבות, הצילה את חייה של אישה והפכה את בכר לגיבור מקומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בגלל השלג לא רצתי שם כבר כמה שבועות", סיפר בכר, אב לשלושה, לרשת NBC. "רצתי עם אוזניות והאזנתי למוזיקה, כששמעתי רעשים. הסתכלתי מסביב ופתאום זיהיתי אישה שאוחזת בחבל".

בכר, שיצא לרוץ סמוך לנמל בלמונט באגם מישיגן, הבחין באישה בשנות ה-30 לחייה שיצאה כנראה גם היא לריצת בוקר אבל מעדה ונפלה לתוך המים הקפואים. מהמשטרה נמסר כי האישה הצליחה לקשור את עצמה באמצעות החגורה שלבשה למזח וזעקה לעזרה.

חורף בשיקגו (AP)

"בכר שמע את הזעקות שלה וניסה לחלץ אותה מהמים, אבל רגלה נתקעה בקרח", סיפר סמל רובן רמירז ממשטרת שיקגו. "הוא מיהר להתקשר למשטרה והמשיך להחזיק את ראשה מעל המים עד שאנשי ההצלה הגיעו למקום".

"הדבר היחיד שהיא אמרה לי היה 'אל תיתן לי ליפול, בבקשה עזור לי'", שחזר בכר. "שאלתי אותה איך קוראים לה אבל היא לא ענתה. אני חושב שהיה לה קר מכדי להמשיך לדבר".

האישה שהתה במשך 20 דקות ארוכות במים הקפואים, שאחריהן חולצה ופונתה לבית החולים. היום היא כבר שוחררה לביתה בריאה ושלמה. "אנחנו לא הגיבורים במקרה הזה", אמרו ל-NBC השוטרים שחילצו את האישה. "הבחור שרץ פה הוא הגיבור האמיתי".