מארי עשה היסטוריה בווימבלדון: אלוף בריטי ראשון מאז 1936

גאווה לבריטניה: הטניסאי הסקוטי אנדי מארי ניצח בגמר טורניר ווימבלדון היוקרתי והפך לאלוף בריטי ראשון מזה 77 שנים בטורניר הביתי. מארי ניצח בגמר את המדורג מספר 1 בעולם נובאק ג'וקוביץ' ונתן את האות לחגיגות שמחה ברחבי הממלכה

מארי והגביע (AP)

הטניסאי הסקוטי אנדי מארי עשה הערב (א') היסטוריה אחרי שזה בטורניר ווימבלדון היוקרתי בלונדון - והפך לבריטי הראשון שזוכה בתואר הנחשק מאז שנת 1936. מיד לאחר הנקודה האחרונה התמקדו המצלמות במארי הנרגש, בחברתו ובאמו - שמלווה את קריירת הטניס שלו כבר שנים ומעורבת מאוד בנעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מארי ניצח בשלוש מערכות את המדורג מספר 1 בעולם הסרבי נובאק ג'וקוביץ' - שהיה אחד הפייבוריטים לזכות בטורניר. בטקס קבלת הגביע החמיא ג'וקוביץ' ליריבו, בירך אותו ואמר: "היה הרבה על הכתפיים שלו. זה מגיע לו ומגיע לאומה שלכם".

מארי עושה היסטוריה (AP)

מארי, שנראה כאילו הוא לא מעכל את ההישג, נשאל איך ההרגשה להחזיק הגביע הנחשק וענה: "זה היה משחק קשה בצורה לא יאמנת. אני כל כך שמח". על יריבו אמר: הוא תמיד יודע לחזור והוא טניסאי יוצא מהכלל".

המנצח דיבר גם על העול ההיסטורי שהונח על כתפיו ואמר: "כולכם רציתם אלוף בריטי וסוף סוף קיבלתם את מה שרציתם". מארי, שזכה גם במדליית הזהב באולימפיאדת לונדון האחרונה, השיג היום את התואר הנכסף ביותר - ויקבל גם 1.6 מיליון לירות סטרלינג ונקודות רבות בדירוג העולמי. 

המדורג ראשון בעולם הפעם בצד המפסיד (AP)

בקהל היה ניתן למצוא את ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, ושחקנים וידוענים ובהם בראדלי קופר, ג'ראד באטלר וויקטוריה בקהאם.