נשיא רוסיה פוטין: מצרים מידרדרת למלחמת אזרחים

במהלך ביקור בקזחסטן, אמר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כי מצרים נעה לכיוון של מלחמת אזרחים. במקביל, העיתון אל-אחבאר מתח ביקורת על האחים המוסלמים והמפגינים, וטען שאנשיהם "הרגו ילדים באלכסנדריה"

נשיא רוסיה פוטין (AP)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אומר היום (א') שמצרים בסכנה של הידרדרות למלחמת אזרחים, לאחר הפלתו של נשיא מצרים מוחמד מורסי בידי הצבא. "סוריה כבר נמצאת במלחמת אזרחים, ומצרים נעה לאותו הכיוון", אמר פוטין לרשת הטלוויזיה הרוסית RIA נובוסטי, במהלך ביקור באסטנה, בירת קזחסטאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים, עשרות אנשים נהרגו ויותר מאלף נפצעו במהומות בין תומכיו של מורסי, לבין יריביו ואנשי הצבא. במקביל, המהלך המצרי שנועד להציב את מוחמד אל-ברדעי המתון כראש ממשלה זמני נחל בינתיים כישלון, בשל התנגדות הגופים המוסלמים במדינה. היום, מנהיגי האחים המוסלמים קראו לתומכיהם להמשיך ולצאת לעוד הפגנות.

הפגנות בקהיר (רויטרס)

העיתון אל-אחבאר מתח היום ביקורת נגד האחים המוסלמים והמפגינים וטוען שאנשיהם "הרגו ילדים באלכסנדריה". שותפתם של האחים המוסלמים בקואליציה - מפלגת נור, דווקא מוכנה לקבל את התנאים שמכתיב היום הצבא והנשיא הזמני עדלי מנסור.

במקביל, הנשיא ברק אובמה יצא נגד האירועים האלימים ואמר שמדינתו אינה עובדת עם אף מפלגה מסוימת במצרים, אבל ארצות הברית בהחלט מקושרת לצבא המצרי שהדיח את הנשיא מהאחים המוסלמים.