צפו: כך התרסק מטוס הבואינג בסן פרנסיסקו

רגעי האימה בהדמייה ממוחשבת: יממה לאחר ההתרסקות בסן פרנסיסקו, בה נהרגו 2 נוסעות ו-180 אחרים נפצעו, נחשף סרטון מיוחד המדמה את רגעי ההתרסקות של מטוס הבאוינג 777 אל הקרקע. בסרטון נראה המטוס כשזנבו מנותק, והכנף השמאלית ניתקת ממנו בזמן ההתרסקות על המסלול

כך התרסק מטוס הנוסעים על המסלול: סרטון הדמייה מיוחד ששודר ברשת CNN חושף את רגעי האימה של התרסקות מטוס הבואינג 777 אתמול (שבת) בשדה התעופה של סן פרנסיסקו. בהתרסקות נהרגו 2 בני אדם ונפצעו כ-180 מנוסעי המטוס.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה המטוס הממוחשב כשהוא מתרסק על המסלול במהירות, כאשר חלקו האחורי מנותק ממנו. עם ההתרסקות נע המטוס במהירות על גבי מסלול הנחיתה כאשר תוך זמן קצר נתלשת ממנו הכנף השמאלית.

הזנב פגע באדמה - והתפרק

הזנב פגע באדמה - והתפרק (AP)
לאחר התאונה הקשה, החלו הרשויות בארה"ב בחקירת נסיבות האירוע. מממצאים ראשוניים עולה כי המטוס הגיע בזוית נמוכה מדי אל המסלול, אז הזנב פגע באדמה, התפרק מהמטוס והוביל לאובדן שליטה של הטייסים על הנחיתה.

המטוס המריא משנגחאי, ודרך נמל התעופה של סיאול בקוריאה הדרומית המשיך לסן פרנסיסקו. רוב נוסעי המטוס היו אזרחים של סין העממית, והשאר ברובם אזרחים של קוריאה הדרומית וארה"ב. העובדה שלמרות ההתרסקות הקשה, במהלכה נהרס המטוס לחלוטין, כמעט כל נוסעי המטוס יצאו בחיים - מעידה על העמידות היחסית והבטיחות של דור המטוסים החדש שיוצר החל משנות ה-90, וה-777 בראשם. זוהי התאונה הראשונה עם הרוגים במטוס מדגם זה, שנמצא בשירות פעיל של עשרות חברות תעופה מאז שיצא לשוק ב-1995.

2 נערות נהרגו בהתרסקות, 180 נפצעו

התרסקות המטוס, אתמול (רויטרס)
בחברת התעופה "אסיאנה אירליינס", שמטוסה היה זה שהתרסק, ממשיכים בחקירת ההתרסקות. על רקע התמיהות על סיבת ההתרסקות, אמר מנכ"ל החברה האסייתית במסיבת עיתונאים כי התאונה לא נגרמה בשל כשל במנוע או כשל טכני אחר. "ייקח לנו עוד זמן לחקור את התאונה", אמרו בחברה.

"לפי שעה אנחנו יודעים שלא היו בעיות בבואינג 777 או במנועים שלו", אמר מנכ"ל חברת התעופה, אך סירב להתייחס לשאלה האם מדובר בטעות אנוש של אחד הטייסים.

בארה"ב הצליחו לאתר את כל 303 הנוסעים. שתי נערות סיניות נהרגו בהתרסקות ו-180 נפגעים נוספים טופלו בבתי החולים, 10 מהם במצב קשה. "פתאום שמענו פיצוץ אדיר", סיפר אליוט סטון ששהה על סיפונו של המטוס לרשת CNN. לדבריו המטוס 'צלל' בחדות לכיוון הקרקע בשלב הנחיתה. "הרגשנו איך חלקו האחורי של המטוס פגע בחוזקה במסלול, והראשים של כולם עפו לתקרה".

עדי ראיה אחרים ששהו על מסלול הנחיתה הבחינו כי חלקו האחורי של המטוס ניתק ממנו בשלב הנחיתה והפך במהרה והפך לכדור אש גדול. "בתוך דקות הכל התמלא בעשן רב שהיתמר מהמטוס", סיפרו.