התרסקות מטוס הבואינג בסן פרנסיסקו: "לא היתה תקלה טכנית"

אחרי התרסקות מטוס הבואינג 777 בסן פרנסיסקו, בה נהרגו 2 בני אדם ו-180 נפצעו, בחברת התעופה "אסיאנה אירליינס" הודיעו כי לא מדובר בכשל במנוע או בחלק אחר. מנכ"ל החברה סירב לומר האם מדובר בטעות אנוש

התרסקות המטוס, אתמול (רויטרס)

בחברת התעופה "אסיאנה אירליינס" ממשיכים בחקירת התרסקות מטוס הבואינג 777 אתמול (ש') בנמל התעופה בסן פרנסיסקו. על רקע התמיהות על סיבת ההתרסקות, אמר מנכ"ל החברה האסייתית במסיבת עיתונאים כי התאונה לא נגרמה בשל כשל במנוע או כשל טכני אחר. "ייקח לנו עוד זמן לחקור את התאונה", אמרו בחברה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפי שעה אנחנו יודעים שלא היו בעיות בבואינג 777 או במנועים שלו", אמר מנכ"ל חברת התעופה, אך סירב להתייחס לשאלה האם מדובר בטעות אנוש של אחד הטייסים.

בארה"ב הצליחו לאתר את כל 303 הנוסעים. שתי נערות סיניות נהרגו בהתרסקות ו-180 נפגעים נוספים טופלו בבתי החולים, 10 מהם במצב קשה. "פתאום שמענו פיצוץ אדיר", סיפר אליוט סטון ששהה על סיפונו של המטוס לרשת CNN. לדבריו המטוס 'צלל' בחדות לכיוון הקרקע בשלב הנחיתה. "הרגשנו איך חלקו האחורי של המטוס פגע בחוזקה במסלול, והראשים של כולם עפו לתקרה".

עדי ראיה אחרים ששהו על מסלול הנחיתה הבחינו כי חלקו האחורי של המטוס ניתק ממנו בשלב הנחיתה והפך במהרה והפך לכדור אש גדול. "בתוך דקות הכל התמלא בעשן רב שהיתמר מהמטוס", סיפרו.

שני בני אדם נהרגו (רויטרס)

האירוע התרחש אתמול בשעה 11:30 לפי השעון המקומי. טיסה מספר 216 מסיאול שבוצעה במטוס מדגם בואינג 777-200ER של חברת התעופה "אסיאנה אירליינס" מקוריאה הדרומית ביצעה גישה סופית לקראת נחיתה בנמל התעופה של סן פרנסיסקו.

"אסיאנה 214, רכבי חירום הוזעקו, כולם נמצאים בדרך למקום", אמר פקח מגדל הפיקוח ברשת הקשר. "אנחנו רואים שניים או שלושה אנשים זזים, כנראה הם שרדו", אמרו בתגובה הטייסים.

הזנב פגע באדמה - והתפרק

מיד עם התרסקות המטוס, החלו הרשויות בארה"ב בחקירת נסיבות ההתרסקות הנדירה. מממצאים ראשוניים עולה כי המטוס הגיע בגישה נמוכה מדי למסלול, הזנב פגע באדמה לפני המסלול, התפרק מהמטוס והוביל לאובדן שליטה של הטייסים על הנחיתה.

הזנב פגע באדמה - והתפרק (AP)

המטוס המריא משנגחאי, ודרך נמל התעופה של סיאול בקוריאה הדרומית המשיך לסן פרנסיסקו. רוב נוסעי המטוס היו אזרחים של סין העממית, והשאר היו רובם אזרחים של קוריאה הדרומית וארה"ב. העובדה שלמרות ההתרסקות הקשה, במהלכה נהרס המטוס לחלוטין, כמעט כל נוסעי המטוס יצאו בחיים - מעידה על העמידות היחסית והבטיחות של דור המטוסים החדש שיוצר החל משנות ה-90, וה-777 בראשם.

זוהי התאונה הראשונה עם הרוגים במטוס מדגם זה, שנמצא בשירות פעיל של עשרות חברות תעופה מאז שיצא לשוק ב-1995.