צפו: רכבת עמוסת נפט עלתה באש בקנדה - העיירה הסמוכה פונתה מתושבים

באישון לילה רכבת עמוסה בעשרות טונות של נפט ירדה מהפסים והתנגשה בבתים בעיירה ששוכנת על פסי הרכבת. שריפה ענקית פרצה במקום וחלק גדול מהעיירה פונה, עדיין לא ידוע אם יש נפגעים בנפש. קנדה ביקשה סיוע מכוחות כיבוי של ארה"ב כדי להשתלט על השריפה

שריפת הענק בקנדה, הלילה (יוטיוב)

רכבת שנשאה יותר מ-70 טונות של נפט גולמי ירדה מהפסים והתרסקה לעבר עיירה במחוז קוויבק שבמזרח קנדה. ההתנגשות בבתים הובילה להתלקחות ולשריפה ענקית בעקבות הכמות הגדולה של הנפט על הרכבת - העיירה פונתה מתושביה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה אירע סמוך לשעה 3 לפנות בוקר בלאק-מג'נטיק, עיירה בת 7,000 תושבים סמוך לגבול האמריקני עם מדינת מיין, מדרום מזרח למונטריאול. לפחות 10 בתים עלו באש מיד עם ההתנגשות, והרשויות הורו לפנות את כל הרחוב הראשי מתושביו וגם תושבי בית אבות סמוך נאלצו לעזוב למקום מחסה. עם זאת, עדיין לא ידוע האם יש נפגעים באירוע.

כמות גדולה של נפט גולמי נשפכה גם למי נהר השאודייר הסמוך. כוחות כיבוי גדולים מקנדה ומארה"ב הגיעו למקום והם תוחמים את האש בניסיון להשתלט עליה. הכוחות האמריקניים הגיעו לאחר שמושל קוויבק ביקש עזרה מתחנות כיבוי מעבר לגבול. 

ריח חריף על פני קילומטרים רבים

רשות השידור הקנדית מדווחת כי ריח חריף של נפט שרוף התפשט על פני קילומטרים רבים מזירת האירוע, שאפוף עשן שחור וסמיך. המשרד המקומי להגנת הסביבה שלח צוותים למקום כדי לבדוק האם השתחררו לאוויר רעלים מסוכנים.

המשלוח היה בדרכו לארה"ב מהאזור הארקטי של קנדה - אחד מהאזורים העשירים ביותר בנפט בכל עולם. קנדה, המדינה השנייה בשטחה בעולם, היא יצרנית הנפט הגדולה ביותר בצפון אמריקה והספקית הזרה הגדולה ביותר של נפט לארה"ב.