בפעם השלישית: נכשל ניסוי בטילי יירוט אמריקניים

כישלון בליסטי: ארה"ב הודיעה כי נכשלה בניסויה ליירט טיל ארוך טווח ששיגרה מבסיס הצבא באיי מרשל שבאוקיינוס השקט. ניסוי זה הוא ה-16 במספר, כאשר רק ב-8 פעמים מתוכם הצליחה המערכת ליירט את טילי הדמה. עם זאת, הכישלון לא יעצור את תוכנית ההתחמשות

שיגור טילים. ארכיון (חדשות 2)

מספר חודשים לאחר איומיה של קוריאה הצפונית שלפיהם תשלח טילים ארוכי טווח כנגד ארה"ב, מתברר כי לוושינגטון אין ממש איך להגן על עצמה מפני טילים כאלה. משרד ההגנה האמריקני הודיע כי ניסיונו ליירט טילים בליסטיים ארוכי טווח נכשל בפעם השלישית ברציפות. "מומחים יבצעו בדיקה מקיפה של הממצאים על מנת לבחון את הסיבות לכך שנכשלנו לבצע יירוט מוצלח", נכתב בהצהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצבא האמריקני ביצע את הניסוי במערכת ההגנה 16 פעמים עד כה, אך רק ב-8 מתוך הניסויים המערכת הצליחה ליירט את הטיל. שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל החליט לפתח במהירות את מערכת ההגנה, זאת בעקבות איומיה של קוריאה הצפונית שלפיהם תתקוף את ארה"ב באמצעות טילים ארוכי טווח שברשותה.

הייגל הודיע בעקבות הניסוי כי למרות הכישלון, ארה"ב לא תעצור את המשך הפרויקט, וכי היא מתכוונת לצייד את עצמה ב-14 מערכות יירוט חדשות, בסכום כולל של כמיליארד דולרים.

כיום, הצבא האמריקני מחזיק 26 מערכות הגנה מפני טילים ארוכי טווח במדינת אלסקה, ועוד 4 בבסיס חיל האוויר "ונדנבורג" שבקליפורניה. בניסוי שנערך אתמול, נשלח טיל דמה מבסיס צבא ארה"ב באיי מרשל, ואילו טיל היירוט שוגר מבסיס "ונדנבורג", אך הטיל החטיא את המטרה.