לאחר הנתק: הקוריאות יחדשו את השיחות

כעבור תקופה של מספר חודשים בהם היה נדמה כי מלחמה בין שתי הקוריאות היא בלתי נמנעת, ישובו מחר (א') הצפון והדרום כדי לדון בהפעלה מחדש של אזור התעשייה המשותף. אזור זה מכיל תעשייה המניבה רווחים עבור שתי הקוריאות משום שעובדים בו ומנהלים אותו תושבים משתי המדינות גם יחד

קים ג'ונג און מוכן לחידוש יחסים (רויטרס)

צפון קוריאה ודרום קוריאה ישובו מחר (א') לאחר תקופה ארוכה של נתק, לערוך סבב שיחות בנוגע לשימוש באזור התעשייה המשותף הנמצא בגבול שבין שתי המדינות. שלב זה בדיונים המתקיימים בין השתיים, מסתמן כשלב האחרון לקראת ליבון היחסים בנוגע לגבול המשותף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזור התעשייה נסגר באפריל כאשר הצפון בחר להוציא משם את 53,000 העובדים הצפון קוריאנים במהלך תקופה בה המתיחות בין המדינות הייתה בשיאה. עד אותה משיכה של עובדים, אותו אזור תעשייה תרם רבות לשתי המדינות הן בתחום הכלכלה והן בביסוס הקשרים בין השתיים. אותו אזור היה משמעותי הרבה יותר עבור קוריאה הצפונית, אשר נמצאת במיתון מאוד חריף, זאת בניגוד למדינה הדרומית הנמצאת בתקופת צמיחה מתמדת.

השיחות עצמן, יתקיימו בכפר קטן הנמצא באזור המפורז שבין שתי המדינות ובתקווה יסתמו את הגולל על סאגה בת חודשים רבים בהם היחסים בין שתי המדינות נראו על סף תהום, מצב שנבע עקב הניסוי הגרעיני שביצעה קוריאה הצפונית, ניסוי אשר גרר עיצומים מצד האו"ם.

ייתכן, שליבון היחסים בתחום זה יוביל להפשרת הקרירות השוררת בין שתי הקוריאות ואולי בעתיד הלא רחוק יסיים את הסכסוך תוך ביסוס כלכלה משותפת.