דאע"ש רצח אריתריאים שעזבו את ישראל

בסרטון שהפיצו אנשי המדינה האסלאמית שלשום תועדו שתי הוצאות להורג המוניות בלוב. כעת אומרים במוקד לפליטים ולמהגרים בישראל כי שלושה מתוך הנרצחים הם אזרחים אריתריאים שעזבו את ישראל בקיץ למדינה שלישית והגיעו ללוב לאחר שלא הצליחו להסדיר את מצבם החוקי

המוקד לפליטים ולמהגרים בישראל מדווח כי שלושה אזרחים אריתריאים שעזבו את ישראל בקיץ שעבר והיגרו בהמשך ללוב בשל קושי בהסדרת מצבם החוקי, נחטפו והוצאו להורג על ידי אנשי דאע"ש שלשום - באירוע שתועד בסרטון ועורר זעזוע ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום, השלושה עזבו את ישראל מרצון במהלך קיץ 2014 למדינה שלישית באפריקה. בני משפחותיהם טענו כי השלושה לא הצליחו לקבל מעמד חוקי במדינה שאליה הועברו ולכן נאלצו להמשיך ללוב. 

אחד משלושת האריתריאים (דוברות המוקד לפליטים ולמהגרים)

השלושה נחטפו עם קבוצה של אתיופים-נוצרים שתועדו בסרטון ההוצאה להורג המחריד שפרסם דאע"ש. על פי המוקד, לפחות אחד מהם עזב את ישראל ממתקן "חולות" בדרום הארץ.

אוכלוסיית אריתריאה מחולקת לנוצרים ומוסלמים, כשהקהילה הנוצרית גדולה מעט יותר מהמוסלמית. חלק ניכר ממבקשי המקלט ומהמסתננים לישראל בעשור האחרון הם תושבי אריתריאה, שעוזבים את הארץ בעקבות התנאים הכלכליים הקשים שבה ובעקבות המשטר שכופה שירות צבאי ממושך ומגביל את זכויות האדם של האזרחים.

הוצאה המונית להורג בלוב

לוב עצמה סובלת מהתפוררות של השלטון המרכזי מאז הפלת משטר קדאפי בשנת 2011. מאז השתלטו על המדינה מספר כנופיות אלימות, כשארגונים קיצוניים המזוהים עם דאע"ש שולטים על אזורים במזרח המדינה. אנשי דאע"ש בלוב כבר ביצעו הוצאות להורג של נוצרים קופטים ממצרים ושל נוצרים מאתיופיה, הוצאות להורג המוניות שתועדו והופצו באינטרנט מה שהגביר עוד יותר את הקושי במדינה, שנסמכה עד 2011 על עבודה של עובדים זרים רבים במאגרי הנפט שלה.