רק בגלל גופייה: הזמרת שאקירה עוררה סערה באירן

בשבוע שעבר, בעת שידור המשחק בין ספרד לאיטליה במסגרת טורניר גביע הקונפדרציות, נראתה הזמרת הקולומביאנית באיצטדיון כשהיא לבושה בגופייה. התמונות הלא צנועות, שהועברו לאירן בשידור ישיר, עוררו סערה ברפובליקה האסלאמית

שאקירה במשחק, בשבוע שעבר (AP)

הזמרת הקולומביאנית שאקירה מורגלת ברעש שנוצר סביבה בכל מקום אליו היא מגיעה, אך הפעם נאלצה להתמודד עם רעש מסוג אחר. סערה התחוללה בשבוע שעבר באירן, לאחר שבמהלך שידור המשחק בין ספרד לאיטליה בטורניר גביע הקונפדרציות, שודרו מספר שניות בהן היה ניתן לראות את שאקירה, כשהיא לבושה בחולצה ללא שרוולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שאקירה ובעלה, ג'רארד פיקה, צפו בשבוע שעבר במשחק שהתקיים בברזיל. במהלך שידור המשחק, עברה המצלמה אל הזוג המפורסם ותיעדה את הזמרת בגופייה שחורה עם גוונים ירוקים. גורמים קיצוניים ברפובליקה האסלאמית מתחו ביקורת חריפה על הטלוויזיה הממלכתית, שהעזה לשדר את התמונות ללא צנזורה מתאימה.

לא צנועה. שאקירה (AP)
המראה של שאקירה בלבוש לא הולם התקבל כהפתעה עבור מיליוני צופים אירניים וגורמים במדינה הגדירו את התמונות כ"לא ראויות" ונוגדות את האסלאם. מנגד, צייצו אלפי מעריצים נלהבים של שאקירה באירן בטוייטר,  בעקבות שידור תמונותיה של הזמרת האהובה עליהם.

הסערה התעוררה לאחר שהמשחק בשבוע שעבר שודר על ידי ערוצי לוויין זרים. באירן נוהגות רשתות הטלוויזיה להציב צנזורים שחוסמים את השידור במקרים שכאלה, אך ככל הנראה לא הספיקו להגיב בזמן כששודרו אותן תמונות בלתי צנועות של שאקירה.