מנדלה במצב "צמח"; הרופאים למשפחתו: "נתקו אותו מהמכשירים"

רופאיו של נשיא דרום אפריקה לשעבר הודיעו למשפחתו כי הוא במצב של נזק מוחי כבד ואינו מגיב לגירויים חיצוניים. נוכח זאת, יעצו המומחים לקרוביו של מנדלה לנתקו ממכשירי ההחייאה שמחזיקים אותו בחיים

נלסון מנדלה. ארכיון (AP)

הרופאים בבית החולים שבו מאושפז נשיא דרום אפריקה לשעבר, נלסון מנדלה, יעצו היום (ה') לקרוביו לנתקו ממכשירי ההחייאה המלאכותית, שכן גופו נמצא במצב של "צמח". כך דווח בסוכנות הידיעות הצרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנדלה, בן 94, אושפז לאחרונה בבית החולים בפרטוריה בעקבות החמרה משמעותית במצבו הרפואי. בשבוע שעבר החליט נשיא ארה"ב ברק אובמה לבקרו. אובמה הגיע למדינה יחד עם רעייתו מישל, לראשונה מאז שנבחר לתפקיד לפני חמש שנים, ונפגש עם בני משפחתו של מנדלה, השוהים בימים האחרונים לצד מיטתו.

לנוכח מצבו הקשה של מנדלה, העריכו תחילה כלי התקשורת בדרום אפריקה כי הנשיא האמריקני יפגוש את מנדלה בבית החולים, אך בבית הלבן מיהרו לצנן את ההתלהבות. "מתוך כבוד לשלומו של מנדלה ולנוחות משפחתו, הנשיא לא יבקר בבית החולים", הבהירו גורמים רשמיים מטעמו של אובמה.

"בני הזוג אובמה ייפגשו באופן פרטי עם אחדים מבני משפחת מנדלה כדי להביע תמיכה ולומר שהם מתפללים יחד איתם בזמנים קשים אלה", נמסר בהודעה מהבית הלבן. מאז החל ביקורו של אובמה ביבשת השחורה, התייחס האחרון למצבו של מנדלה מספר פעמים ואף כינה אותו "גיבור אישי" שלו.