חקירה חדשה בבריטניה לחיפוש מדלן מקאן: "מניחים שהיא עדיין בחיים"

המשטרה הבריטית הודיעה כי היא פותחת בחקירה חדשה בעקבות היעלמותה של הילדה לפני שש שנים בפורטוגל, עת הייתה בת שלוש. במסגרת החקירה החדשה ייבדקו 38 חשודים במעורבות בפרשה. "אלו ימים קריטיים בחיפוש אחרי מדלן", אמר מפקד כוח הבילוש העומד בראש החקירה

חקירה חדשה בבריטניה על היעלמותה של הילדה מדלן מקאן ב-2007. המשטרה הבריטית הודיעה היום (ה') כי 38 אנשים ייבדקו במסגרת החקירה החדשה בחשד למעורבות בפרשה. מדובר במספר גדול פי שתיים ממספר החשודים עליו דווח לפני מספר שבועות. לפי הדיווח ברשת סקיי בריטית, החוקרים יוצאים מנקודת הנחה כי הילדה, שאמורה להיות בת 9 כיום, עדיין בחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

עד כה התמקדו במשטרה בבדיקה ומדובר בעליית מדרגה עם כניסתם לשלב החקירה. 12 מתוך האנשים שמבקשת המשטרה לתשאל אודות האירוע - הינם אזרחים בריטים.

מפקד כוח הבילוש אנדי רדווד שמוביל את החקירה בפרש אמר כי אלו "ימים קריטיים" בחיפוש אחרי מדלן. "במהלך השנתיים האחרונות נערכו שלוש חקירות מרכזיות של חוקרים פורטוגזים, חוקרים בריטים וחוקרים פרטיים", אמר רדווד, "מתוך הנתונים שהם העלו מצאנו 38 אנשים עם קשר לפרשה. מנקודה זו אנחנו ממשיכים".

"אין הוכחה שמדלן מתה"

החוקרים הבריטים הוציאו בקשה רשמית למשטרה בפורטוגל לקבלת עדויות, שנאספו במהלך השנים. כמו כן ביקשו בבריטניה מפורטוגל לאפשר לחוקרים שלהם לערוך  בדיקות במדינה.

על פי הדיווח ברשת סקי הבריטית , יחסי העבודה בין המשטרה הבריטית והפורטוגזית "חיוביים וממוקדים". לדברי רדוור, אין הוכחה חד משמעית שטוענת כי מדלן מקאן מתה ולכן נקודת ההנחה של המשטרה כי היא עדיין בחיים.

מדלן הייתה בת שלוש, כשנעלמה מבית הנופש ששכרו הוריה בעיירת הקייט הפורטוגזית פאראיה דה, בזמן שהוריה, גרי וקייט, סעדו אצל נופשים שכנים. מאז עלו אינספור טענות על נסיבות היעלמותה, ובהן  האשמות נגד ההורים, סחר בילדים ועוד.