בית המשפט בטורקיה: "הבנייה בכיכר טקסים - לא חוקית"

מכה לראש הממשלה ארדואן: בית המשפט קבע כי ההחלטה לבנות בכיכר באיסטנבול - שגרמה לפרוץ גל המחאה - לא חוקית. ההחלטה עשויה להביא לסיומה את מה שנראה בעיני רבים כיוזמתו הפרטית של ארדואן - לשנות את הכיכר בפארק גזי, המזוהה עם העולם החילוני הטורקי, ולבנות במקומה מסגד

הפגנות הענק בטורקיה נגד ארדואן (AP)

בית המשפט בטורקיה ביטל את פרויקט הבנייה בכיכר טקסים באיסטנבול - שהבעיר בחודש האחרון את המדינה והביא לפרוץ מהומות אלימות נגד השלטון. בית המשפט לעניינים מנהלתיים קבע כבר בחודש שעבר כי תכנית הממשל לשיקום ופיתוח האזור נוגדת את חוק השימור הטורקי ומנוגדת למהותה של הכיכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

ההחלטה עשויה לשים סוף למה שנראה בעיני רבים כיוזמה הפרטית של ארדואן לשנות את הכיכר, המזוהה עם העולם החילוני הטורקי - החלטה שמעודדת את גורמי האופוזיציה בטורקיה.

באמצע החודש שעבר אמר ארדואן כי הממשל בראשותו ממתין לפסיקת בית המשפט בטרם יורה להמשיך לבנות באזור כיכר טקסים מרכז הכולל מסגד גדול.

מכה לארדואן (AP)

פארק גזי , אחד המקומות היחידים הירוקים באיסטנבול, הפך למרכז המחאה, כשאלפים התיישבו בו במחאה נגד המשטר ולא רק נגד הכוונה לבנות בטקסים, אלא גם נגד המדיניות המוסלמית של מפלגת הצדק והפיתוח של ארדואן.