צפו: אליפות העולם בכדורגל-בוץ

למשך כמה ימים הפך החוף המערבי של סקוטלנד למרכז העניין המרכזי של עולם הכדורגל – לפחות זה של הביצות. שחקנים מכל רחבי צפון אירופה הגיעו חדורים מוטיבציה, כושר ואבקת כביסה. המטרה להיאבק על התואר הנכסף – אלופי העולם

אליפות כדורגל יוצאת דופן בסקוטלנד: בסוף השבוע יצא לדרכו טורניר כדורגל הביצות השנתי בבליירמור, ובחוף המערבי של האי התכסו השחקנים בבוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

לאלו מכם שאינם בקיאים ברזי הענף המלוכלך, נסביר כי בכדורגל הביצות משחקים שישה שחקנים בכל קבוצה, ויש הטוענים כי מספר השחקנים תלוי בסוג המשקה איתו מגיעים השחקנים או השופטים לטורניר. על משטח קטן מנסים השחקנים להבקיע שערים במשחק שאורכו 24 דקות.

השחקנים והשחקניות מגיעים מחבלי האי הבריטי, ממדינות סקנדינוויה, צרפת ומדינות נוספות, ומתגאים באתלטיות, אומץ, כושר, נחישות ואבקת כביסה חזקה במיוחד. "זה מאפשר לנו, המבוגרים, להרגיש שוב כמו ילדים", אומר סטיוארט מילר, שארגן את הטורניר. מילר היה גם אחראי לכמה מהשמות היצירתיים של הקבוצות המתחרות, כמו "פאי בוץ", "מועדון הספורט טינופת", "הקופים המשוגעים" ו"לועסי הבוץ".

"הטקטיקה הטובה ביותר היא לשמור את הכדור באוויר, אחרת הוא נתקע בבוץ וקשה מאוד לשלוט בו", מסביר מילר. אבל לא משנה כמה הם נזהרים, רוב השחקנים מאבדים בסופו של דבר את הנעליים, הבגדים ובאופן זמני גם את כושר הראייה במהלך המשחק. במשחק הגמר שנערך אמש ניצחו השחקנים והשחקניות של סקוטלנד, שכנראה כבר רגילים לבוץ.