גאווה ישראלית בניו יורק

לא מעט ישראלים הצטרפו לחוגגים הגאים בתפוח הגדול במצעד המסורתי, שלאור ההכרה בנישואין חד מיניים היה הפעם שמח במיוחד. הישראלים תהו מתי גם במדינתם הם יזכו להכרה כזו. דיווח מיוחד מהמצעד

כבר יותר מ-40 שנה מתקיים מצעד הגאווה השנתי של ניו יורק לאורך השדרה החמישית, ומסתיים במסיבת ענק שחותמת את אירועי הגאווה בעיר. בחמש השנים האחרונות מתהלכת בו גם קבוצה ישראלית, שמושכת אליה ישראלים שגרים בניו יורק או כאלו שהגיעו במיוחד מהארץ, אבל גם אמריקאים שבאים להביע תמיכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

ביום ראשון האחרון התקיים המצעד באווירה שמחה במיוחד: ימים ספורים לאחר שבין המשפט העליון בארה״ב פסל את החוק הפדרלי ששלל הטבות מזוגות חד מיניים, ולמעשה אפשר להם לקיים חיי נישואין חוקתיים, כמו כולם.

"מישראל בגאווה", נכתב על החולצות שחולקו לצועדים. רובם הגיעו לצעוד כדי להעביר את המסר שישראל היא לא רק ״צבא וביטחון״, אלא גם מדינה פתוחה שמקבלת באהבה את הקהילה הגאה.

על רקע החוק החדש בארה״ב, הצועדים לא יכלו שלא לתהות האם זכויות מלאות לזוגות חד מיניים נשואים אפשריות גם בישראל. חלקם היו אופטימיים יותר, בעיקר לאור העובדה שבין מדינות המזרח התיכון, ישראל נחשבת למדינה שמחבקת את קהילת הלהט״ב יותר משכנותיה. מה גם שחוקים דומים כבר קיימים במדינות אירופה, ועכשיו גם בארה״ב, כך שתורה של ישראל קרב ובה.

מנגד, השליטה של גופי הדת במוסד הנישואין בישראל ואי ההכרה בנישואין אזרחיים, העלו הרבה ספקות בקרב צועדים אחרים, שחלקם העדיפו להינשא בחו״ל, ובניו יורק בפרט.